Ana Sayfa Duyurular&Mevzuat TÜSEB Klinik Araştırma Proje Çağrısı Açıldı

TÜSEB Klinik Araştırma Proje Çağrısı Açıldı

İlaç, aşı ve tıbbi cihaz adaylarının yaygın kullanıma sunulmadan önce, güvenliliğinin ve etkililiğinin araştırılmasına yönelik, yetkin araştırmacıların gözetiminde, etik ilkeler doğrultusunda, gönüllü kişilerin katılımı ile yapılan bilimsel çalışmalara klinik araştırma denir.

İlaç, aşı, tıbbi cihaz gibi tedavide kullanılması amaçlanan ürün adaylarının, geniş kitlelerin kullanımına sunulabilmesinde, laboratuvar ortamı ve hayvan deneyleri sonrası, gönüllü bireyler üzerindeki etkilerinin araştırılması önem arz etmektedir.

TÜSEB, ülkemizin klinik araştırmalarda bölgede lider konuma gelmesi hedefinden hareketle; klinik araştırmaların destek, takip ve koordinasyonunu sağlamaktadır.

TÜSEB tarafından sağlık ekonomisine katkı sağlayacak, stratejik öneme sahip yerli ve milli ilaç, aşı, tıbbi cihaz adaylarının klinik araştırmalarının desteklenmesi amacı ile “Klinik Araştırma Projeleri Çağrısı” açılmıştır.

Bu çağrı programı ile gerekli klinik dışı aşamaları tamamlamış, kimyasal, biyoteknolojik ve biyobenzer ürünlere yönelik klinik araştırmaların, yeni ilaç kombinasyon ve yeni endikasyon çalışmalarının desteklenmesi hedeflenmektedir.

Çağrı detayı için tıklayınız.