Ana Sayfa Manşet İvermektin etkisiz!

İvermektin etkisiz!

JAMA /Efficacy of Ivermectin Treatment on Disease Progression Among Adults With Mild to Moderate COVID-19 and ComorbiditiesThe I-TECH Randomized Clinical Trial

Objective  To determine the efficacy of ivermectin in preventing progression to severe disease among high-risk patients with COVID-19.

50 yaşın üzerindeki 490 hasta üzerinde yapılan araştırmalarda, hastaların yarısına Ivermectin verilirken yarısına ise plasebo verildi. Araştırma sonucunda ise Ivermectin alanlarla almayanlar arasında bir fark tespit edilmediği duyuruldu!

Sonuçlar: Hafif ila orta şiddette COVID-19’lu yüksek riskli hastalardaki bu randomize klinik çalışmada, erken hastalık sırasında ivermektin tedavisi şiddetli hastalığa ilerlemeyi engellemedi. Çalışma bulguları, COVID-19’lu hastalar için ivermektin kullanımını desteklememektedir.

BBC / ABD’de Covid tedavisi için veteriner ilacı verilen dört mahkum dava açtı!

ABD’nin Arkansas eyaletinde dört mahkum, Covid tedavileri sırasında kendilerine, ne olduğu söylenmeden, atlarda parazit düşürücü olarak kullanılan Ivermektin adlı ilacın verildiği suçlamasıyla dava açtı.