Ana Sayfa Tıp&Sağlık Bakanlık, Koronavirüs vakamız yok, Çin’den gelen Türkler karantinada

Bakanlık, Koronavirüs vakamız yok, Çin’den gelen Türkler karantinada

“18 NUMUNE NEGATİF ÇIKTI”

Bakan Koca, Türkiye’de şu ana kadar yeni koronavirüs tanısı alan hiçbir vakanın olmadığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü;

*Dün Ulusal Viroloji Laboratuvarı’mızda çalışılan 18 numune olmuştur. Bunların sonucu da negatif çıkmıştır. Özellikle virüsün ülkemize girişini engellemek için büyük gayret gösteriyoruz.

*Her türlü tedbiri ve gelişmeyi şeffaf bir şekilde kamuoyu ile paylaştık, bundan sonra da devam edeceğiz. Türkiye olarak önceliğimiz halkımızın sağlığını korumaktır.

*Tüm imkanlarımızı vatandaşlarımızın güvenliği, sağlığı ve refahı için seferber etme anlayışıyla hareket ediyoruz.

tamamı için ;https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/saglik-bakani-kocadan-cinden-gelen-turklerle-ilgili-aciklama-5602498/


Çin’de yeni tip koronavirüs salgınının ortaya çıktığı Vuhan kentinde yaşayan 32 Türk, 6 Azerbaycan, 3 Gürcistan ve 1 Arnavutluk vatandaşı, dün akşam, ambulans uçağa çevrilen askeri kargo uçağı ile Ankara’ya getirildi.

Uçağın mürettebatı, teknik ekibi, sağlık personeli ve yolcular dahil olmak üzere toplam 62 kişi, 17 ambulansla Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirildi. Hastalık belirtisi bulunmayan 62 kişi, özel olarak hazırlanan ve başka hasta bulunmayan hastanede 14 gün boyunca tek kişilik odalarda gözlem altında tutulacak.

tamamı için kaynağa bknz