Ana Sayfa İlaç Koçak Farma’dan anlamlı sosyal sorumluluk projesi

Koçak Farma’dan anlamlı sosyal sorumluluk projesi

Koçak Farma tarafından çok önemli bir sosyal sorumluluk projesi hayata geçiriliyor.

Tekirdağ iline bağlı aynı zamanda sınırları içinde Koçak Farma  Çerkezköy üretim tesislerinin de yer aldığı Kapaklı ilçesinde,

Koçak Farma tarafından yaptırılacak olan 21 derslikli okul yapımına ait protokol; Vali Aziz Yıldırım, Kapaklı Kaymakamı Bülent Hamitoğlu, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan ve

Koçak Farma Yönetim Kurulu Başkanı Ender Koçak tarafından Valilik makamında imzalandı.

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesindeki fabrikalardan dolayı yoğun göç alan ve nufüs artışı nedeniyle her geçen gün yeni dersliklere ihtiyaç duyulan ilçede, 140.000 m2 alanda kurulu ve 100.000 m2 kapalı alanda yıllık 500.000.000 kutu üretim kapasitesine sahip ileri teknoloji donanımlı ve Türkiye’nin en büyük kapalı alana sahip ilaç,biyoteknolojik ilaç ve hammadde üretim tesisleri bulunan Koçak Farma, tüm tedavi alanlarında ürettiği 700’ü aşkın ilaçlarla 49 yıldır insan sağlığına hizmet etmektedir.

Koçak Farma Türkiye’nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında 2018 yılında üretimden net TL olarak gerçekleşen satışlara göre 200.sırada yer almaktadır.

2012 yılında İlk yerli biyobenzer ilaç “Enoksaparin Sodyum”u üreterek sektöründe yenilikçi gelişmelere öncülük eden Koçak Farma tarafından, 2017 yılında Türkiye’nin ilk biyobenzer İnsülini “İnsülin Glarjin” üretimi gerçekleştirilmiştir.

Kanser ilaçları üretimi konusunda Çerkezköy OSB’deki kanser ilaçları tesisleri,bağımsız altyapılı ve ileri teknoloji donanımlıdır. Bu nedenle Koçak Farma 100’e yakın çeşitte kanser ilacını aynı çatı altında üretmeyi başarmıştır.

Halen Türkiye’de kullanılan her iki kutu kanser ilacından biri Koçak Farma ruhsatıyla Çerkezköy tesislerinde yerli olarak üretilmektedir. Okula Koçak Farma Yönetim Kurulu Başkanı Ender Koçak’ın anne ve babası olan Nazmiye-Seyfettin Koçak Ortaokulu adı verilecektir.