Ana Sayfa Manşet “Geleceğin kadın doktorları ve eczacılarını yetiştiriyoruz”

“Geleceğin kadın doktorları ve eczacılarını yetiştiriyoruz”

World Medicine Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı Sohrab Mammadov

World Medicine, “Sağlık birlikte paylaştığımız hazinedir” mottosu ile gelecek nesilleri destekleyen önemli çalışmalara imza atıyor. Türkiye’de 2011 yılından bu yana faaliyet gösteren World Medicine’ın bu bakış açısıyla geleceğin kadın doktor ve eczacılarının yetişmesine destek olduğunu belirten World Medicine Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı Sohrab Mammadov, “Gelecek vizyonumuzu ve iş süreçlerimizi bu kapsamda geliştiriyor, gençlere ve eğitimlerine destek olacak projelere yatırım yapmaya önem veriyoruz” açıklamasında bulundu. 

Gelecek vizyonunu ve projelerini fırsat eşitliği, cinsiyet eşitliği ve çalışan mutluluğunu merkeze alarak belirlediklerini söyleyen World Medicine Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sohrab Mammadov, “Sosyal sorumluluk projelerimizi fırsat eşitliği ve çalışan mutluluğu çerçevesinde ele alıyoruz. Bu noktada pozitif ayrımcılık yaparak okul çağındaki genç kızları ve kadınları önceliğimize alıyor ve gelişimleri için önemli desteklerde bulunuyoruz” dedi.

Fırsat eşitliği kapsamında yarının bilim insanlarının yetişmesine destek oluyoruz

Yarının kadın doktorlarını, eczacılarını ve yöneticilerini yetiştirmek için Türk Eğitim Derneği (TED) ile ortak bir projeye imza attıklarını vurgulayan World Medicine Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sohrab Mammadov, “Fen ve matematik bölümünde okuyan başarılı ancak maddi olanakları yetersiz kız çocuklarına destek oluyoruz. Tıp, kimya, biyoloji, genetik ve eczacılık bölümlerini kazanan öğrencilere burs desteğinin yanı sıra World Medicine bünyesinde staj ve mezuniyetlerinden sonra da açık pozisyonlarımıza uygun şekilde istihdam sağlayarak destek olmayı amaçlıyoruz.” diye konuştu.

World Medicine’de çalışanların yüzde 43’ünü kadınların oluşturduğunu ve hem merkez ofis hem de üretim alanlarında kadın çalışan sayısını arttırmayı ve yönetimde kadının sesini yükseltmeyi hedeflediklerini söyleyen Sohrab Mammadov, “Başta Avrupa olmak üzere, Asya, Afrika, Güneydoğu Asya, Latin Amerika gibi birçok farklı bölgede 35’ten fazla ülkeye ilaç ihracatı gerçekleştiriyoruz. İhracat alanında birçok önemli başarılar elde ettik ve bu alanda birçok ödülün sahibi olduk. Geldiğimiz bu noktada kadın çalışanların payı çok büyük, kadın istihdamını artırarak sadece World Medicine’ı değil Türkiye’yi de daha güçlü ve parlak bir geleceğe taşımak için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.