Ana Sayfa İlaç Boehringer Ingelheim Türkiye’den META Bölgesi’ne Atama

Boehringer Ingelheim Türkiye’den META Bölgesi’ne Atama

Boehringer Ingelheim META (Orta Doğu, Türkiye, Afrika) Bölgesi’ne Hayvan Sağlığı İhracat Ülkeleri Ticari Kalite Müdürü görevine Mehtap Altunal atandı.

Boehringer Ingelheim Türkiye’de 2016 yılından beri Finans ve İdari İşler Departmanı’nda Ticari Kalite Birim Müdürü olarak görev yapan Mehtap Altunal, META (Orta Doğu, Türkiye, Afrika) Bölgesi’ne Hayvan Sağlığı İhracat Ülkeleri Ticari Kalite Müdürü olarak atandı. Altunal, 1 Nisan 2020 itibari ile yeni görevine başlayacak.

Mehtap Altunal, tecrübesi ve çözüm odaklı çalışma prensibi ile hem İnsan Sağlığı hem de Hayvan Sağlığı iş birimlerinin kalite sistemlerinin kurulmasına ve iyileştirmesine katkı sağladı. Boehringer Ingelheim Türkiye organizasyonu içindeki kalite önceliklerinin ve hedeflerinin belirlenmesi ve kalite organizasyonunun yapılandırılmasında da önemli katkıları olan Altunal, Finans ve İdari İşler Departmanı Kalite Birimi’ne başarıyla liderlik etti.

Mehtap Altunal 

2004 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Fakültesi’nden mezun olan ve Yeditepe Üniversitesi’nde MBA yapan Mehtap Altunal’ın sağlık sektöründe 15 yılı aşkın tecrübesi bulunuyor. Çalışma hayatına Saybolt Catoni Persa ile başlayan ve ardından Bilim İlaç’ta Kalite Kontrol Uzmanı olarak görev yapan Altunal; sonrasında Neutec firmasında Kalite Güvence Uzman Yardımcılığı ve Sandoz İlaç firması Kalite departmanında ekip liderliği yapmıştır. 2016 yılından bu yana Boehringer Ingelheim Türkiye bünyesinde Ticari Kalite Birim Müdürü olarak çalışmaktaydı.