Ana Sayfa İlaç Şeyda Çaşkurlu , Sandoz Avrupa Bölgesinden sorumlu İş geliştirme Direktörü oldu

Şeyda Çaşkurlu , Sandoz Avrupa Bölgesinden sorumlu İş geliştirme Direktörü oldu

Sandoz Avrupa Bölgesinin İş Geliştirmesinde Türk Direktör

16 yıldır yerli ve uluslararası firmalarda Kurumsal Strateji ve İş Geliştirme görevlerini üstlenen Eczacı Şeyda ÇAŞKURLU, yeni yılla birlikte Sandoz Almanya’da Avrupa Bölgesi’nden sorumlu İş Geliştirme Direktörü olarak görev yapacak.

Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden mezun olduktan sonra Amerika’ya giderek profesyonel hayata başlayan Şeyda ÇAŞKURLU, Abdi İbrahim İlaç ve MSD Türkiye’de çeşitli görevler üstlenmiştir. Sonrasında MSD İsviçre’de 80’den fazla ülke ve 1,2 milyar insanı aşan Orta Doğu ve Afrika bölgesinin iş geliştirme faaliyetlerini yürütmüştür. Şeyda ÇAŞKURLU son 1 yıldır kendi danışmanlık firmasıyla yerli ve yabancı birçok ilaç firması ile Türkiye ve Ortadoğu & Afrika için ihracat, üretim ve yeni ürün projeleri sürdürmekteydi.

Eczacılık disiplinin yanı sıra, 2011 yılında Koç Üniversitesinde Executive MBA, 2015 yılında Harvard Business School’da gelişen pazarlarda strateji yönetimi programını bitirmiş olan ÇAŞKURLU, halen London School of Economics’de (LSE) Sağlık Ekonomisi, Politikaları ve Yönetimi üzerine yüksek lisans programına devam etmektedir.