Ana Sayfa İlaç Virüs Sartonet’in eğitimlerini durduramadı

Virüs Sartonet’in eğitimlerini durduramadı

“Filtre Validasyonu” eğitimlerini online’a taşıyan Sartonet bildiklerini paylaşmaya “online”da da devam ediyor!

Türkiye’de pandeminin başladığı ilk günlerden itibaren ilaç, gıda ve içecek üreticileri için kritik öneme sahip olan tedarik ve laboratuvar hizmetlerine kesintisiz devam eden Sartonet, müşterilerini online toplantılarla bilgilendiriyor ve eğitimler düzenliyor.

“Türkiye’nin PIC/S üyeliği ve regülasyonlar çerçevesinde filtre validasyonu” başlığıyla hazırlanan  online eğitim programı, salgın döneminde Sartonet müşterileri ve ekosistemi tarafından ilgiyle karşılandı.

Filtre validasyonu konusunda bilgiye ihtiyaç duyan tüm sektör paydaşlarına verilen bu eğitimlerin programı aşağıdaki başlıklardan oluşuyor:

  • Regülasyonlara Göre Kullanılması Gereken Filtreler ve Otoritelerin Filtreye Bakışı,
  • İlaç Endüstrisinde QbD (Quality by Design) Çerçevesinde Prosese ve Ürüne Uygun Doğru Filtrenin Seçimi
  • Filter Integrity Test-Filtre Sağlamlık Testi
  • Chemical Compatibility-Ürün İle Filtrenin Kimyasal Uyumluluğunun Tespiti
  • Viability & Bacteria Challenge Test – Canlılık Testi ve Bakteri Yükleme Testi
  • Extractable & Leachables Test – Filtre Kimyasal Kalıntı Testleri

Sektör profesyonelleri, 20 dakika ile 45 dakika arasında süren konu başlıklarında yapılan bu online görüşmelerde Sartonet’in deneyimli uzmanlarından, proseslerine özgü sorularına cevap bulma  imkanı da buluyor.

Ömer Erdem: “Yeni normale hızla uyum sağladık”

Sartonet Genel Müdürü Ömer Erdem: “Virüs bizi durduramadı. Sartonet olarak verdiğimiz hizmetler ilaç, gıda ve içecek üreticileri için kritik öneme sahip. Bu yüzden pandemi sürecinde müşterilerimize var gücümüzle hizmet vermeye devam ettik.

Aynı zamanda salgının ilk günlerinden itibaren online eğitim ve görüşmelerle bilgilerimizi sektör oyuncularıyla paylaşıyoruz. Özellikle Filtre Validasyonu konusunda regülasyonlar ve otoritenin istekleri karşısında bilgiye ihtiyaç duyan müşterilerimize online görüşme ve eğitimlerle destek oluyoruz. “

Daha önce de hep söylediğimiz gibi biz bildiklerimizi paylaşmanın sorumluluğumuz olduğunu düşünüyoruz. Bu yüzden “yeni normal”e hızla uyum sağlayarak bilgi paylaşımlarına online olarak devam ediyoruz. “

Bilindiği gibi Sartonet pandemi öncesi, son 2 yılda İstanbul’da ve Ankara’da Filtre Validasyonu konusunda 9 seminer düzenlemiş ve özellikle ilaç sektörünün yoğun ilgisiyle karşılaşmıştı.

Filtre validasyonu konusunda online eğitim ve görüşme istekleriniz için [email protected] ile iletişime geçebilirsiniz.

Video: Sartonet pandemi günlerinde de hizmetlerine hız kesmeden devam ediyor.