Ana Sayfa İlaç UCB Pharma’da İki Yeni Atama

UCB Pharma’da İki Yeni Atama

Nöroloji ve İmmünoloji alanlarında sunduğu yenilikçi çözümlerle dünyanın öncü biyoteknoloji şirketlerinden olan UCB Pharma’da 2 yeni atama gerçekleştirildi. Dr. Emre Göllü; Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’nde tedarik zinciri ve teknik operasyonlar alanındaki görevlerine ek olarak, Yerleşik Ürünler Bölümü Direktörlüğü görevini de üstlendi. UCB Pharma’da Kıdemli Finansal Planlama Müdürü olarak çalışan Emrah Arslan ise Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Finans ve İş Destek Hizmetleri Direktörü pozisyonuna atandı.

Hastaların hayatında daha fazla değer katma hedefiyle kurumsal yapılanmasını sürdüren UCB Pharma’da 2007 yılından bu yana çalışan Dr. Emre Göllü Yerleşik Ürünler Bölümü Direktörlüğü görevine getirildi. Dr. Göllü, yeni görevi ile yerleşik ürünler gamının tüm ticari, teknik ve operasyonel süreçleriyle ilgili stratejik iş birliklerinin yönetiminden sorumlu olacak.

2016 yılından itibaren UCB Pharma’da Kıdemli Finansal Planlama Müdürü olarak çalışan Emrah Arslan ise Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Finans ve İş Destek Hizmetleri Direktörü pozisyonuna atandı. Arslan yeni görevinde Finans, İnsan Kaynakları, Operasyonel Mükemmeliyet ve Satınalma’dan sorumlu olacak.

Dr. Emre Göllü Hakkında   (fotoğraf)

İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Dr. Emre Göllü, yüksek lisans eğitimini İTÜ’de kimya mühendisliği ve işletme üzerine tamamladı. Okan Üniversitesi’nde doktora eğitimi alan Dr. Göllü tez çalışmasını ilaç sektöründe firmaların tedarik zincirleri ve iş performansları ilişkisi üzerine yaptı. Operasyon ve tedarik zinciri yönetimi ile spor yönetimi alanlarında akademik çalışmalarını sürdüren Dr. Emre Göllü, kariyerine 18 yıldır ilaç sektöründe devam ediyor. Çokuluslu firmalarda elde ettiği deneyim sayesinde Dr. Göllü; teknik operasyonlar, tedarik zinciri yönetimi, kalite yönetimi, teknoloji transferleri başta olmak üzere proje yönetimi ve stratejik iş birlikleri yönetimi gibi alanlarda sahip olduğu bilgi ve birikim ile öne çıkıyor.

Emrah Arslan Hakkında

Ortadoğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Ekonomi Bölümü’nü ve sonrasında İstanbul Bilgi Üniversitesi Finansal Ekonomi Yüksek Lisans programını bitiren Emrah Arslan kariyerine 2006 yılında Deloitte’ta başladı. Ardından ING Emeklilik’te bütçe ve raporlama alanında çalışan Arslan, 2010 yılından beri UCB Pharma bünyesinde önemli görev ve projelerde yer almaktadır.