Ana Sayfa Eczacılık Türk Eczacıları Birliği’nden İlaç ve Tıbbi Malzeme Desteği

Türk Eczacıları Birliği’nden İlaç ve Tıbbi Malzeme Desteği

TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ DEPREM BÖLGESİNE 50 TON KAPASİTELİ UÇAKLA YARDIM GÖNDERİYOR 

İLAÇ VE TIBBİ MALZEMELER İLE DİĞER İHTİYAÇ MALZEMELERİ YARIN BÖLGEYE ULAŞACAK 

Türk Eczacıları Birliği ilaç ihtiyaçlarını karşılayabilmek için deprem bölgelerinde konteyner eczane, gezici tır eczane ve sahra eczaneleri gibi seyyar afet eczaneleri oluşturarak ilaç eczacılık hizmetleri sunmanın yanında, yarın (Cumartesi günü) 50 ton kapasiteli bir uçakla da bölgeye ilaç ve tıbbi malzemeler ile diğer ihtiyaç malzemelerinden oluşan yardımları gönderiyor.  

Bölge Eczacı Odaları aracılığıyla Türkiye’nin dört bir yanındaki eczacıların bağışladığı yardımlar Türk Eczacıları Birliğinin organizasyonuyla cumartesi günü İstanbul’dan hareket edecek uçak kargo ile bölgeye ulaştırılacak.  

Uçak kargoda ilk yardım ilaçları, ağrı kesiciler, antibiyotikler, ateş düşürücüler, kronik hastalıkların tedavilerinde kullanılan ilaçlar gibi en çok ihtiyaç duyulan ilaç ve tıbbi malzemeler ile bebek mamaları, bebek bezleri, hijyenik kadın pedleri gibi malzemeler yer alıyor.  

Bunun yanı sıra bölge eczacı odaları aracılığıyla toplanan ısıtıcılar, battaniyeler, kışlık montlar, çoraplar, bereler, çocuk giysileri gibi ihtiyaç malzemeleri de yer alarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. 

Uçakla gönderilen yardımlar deprem bölgesine ulaştıktan sonra tırlar aracılığıyla depremden zarar gören bütün illere ulaştırılarak hızlı bir şeklide depremzedelere dağıtımı sağlanacak.