Ana Sayfa Tıp&Sağlık Türk Başhekimden Kırgızistan’da Ücretsiz Kanser Muayenesi

Türk Başhekimden Kırgızistan’da Ücretsiz Kanser Muayenesi

Okan Üniversitesi Hastanesinin sıradışı başhekimi onkoloji uzmanı Tayfun Hancılar, Kırgısiztan’da onkoloji hastalarını ücretsiz muayene için başkent Bişkek’e gitti.

Okan Üniversitesi Hastanesi müzisyen “sıradışı” başhekimi onkoloji uzmanı Dr Tayfun Hancılar Kırgızistan’da onkoloji hastalarını muayene için başkent Bişkek’e gitti. Dr. Tayfun Hancılar “Son yıllarda Türkiye sağlık turizminde çok büyük atılımlar yaptı. Bu nedenle birçok kanser hastası ülkemize tedavi için geliyor. Ancak bazı hastalar maddi nedenlerle Türkiye’ye ulaşamıyorlar. Bu nedenle Okan Üniversitesi olarak Bişkek de 100 e yakın kanser hastasını ücretsiz muayene ettik ve tedavilerini düzenledik” dedi.

Kırgızistan Sağlık Bakanlığı ve ulusal kanser merkezi yetkilileri ile görüşmeler yapan Dr Tayfun Hancılar önümüzdeki aylarda Okan Üniversitesi Hastanesi olarak Kırgızistan’da ortak toplantılar yapılacağını ve işbirliğinin sürdürüleceğini belirtti.

Bulundukları süre içinde bir çok televizyon ve gazetede yer almaları nedeni ile çok sayıda hastanın başvurduğunu ancak zamansızlık nedeni ile herkese hizmet veremedikleri için üzüldüklerini söyleyen Dr Tayfun Hancılar’ı en çok etkileyen şey gelen hastaların çoğunun başhekimin şarkılarını söylemesi oldu..