Ana Sayfa İlaç TRPHARM’da terfian atamalar

TRPHARM’da terfian atamalar

Tansu Demirkale

Türkiye ve MENA bölgesinde; Türkiye merkezli global ve inovatif bir ilaç firması olma yönünde kurulan ve emin adımlarla ilerleyen TRPharm’ın Resmi İlişkiler ve Pazara Erişim Direktörlüğü görevine, A. Tansu Demirkale terfian atandı.

Demirkale, TRPharm’ın kuruluşundan itibaren, ürünlerin lisanslama ve işbirliği süreçlerinin tamamlanmasının ardından, ruhsatlandırma ve pazara erişim alanındaki görevini Resmi İlişkiler Müdürü olarak yürütmekteydi.

Tansu Demirkale, TRPharm’ın bugünkü portföyünü oluşturan 30’dan fazla uluslararası orijinal ve biyobenzer lisanslama anlaşmaları sonrası ürünlerin pazara erişiminde rol aldı.  Demirkale, kamu ile işbirliği içinde ve tasarruf sağlama açısından kamunun adeta çözüm ortağı olarak ilk onkolojik biyobenzer ve nadir hastalıklarla ilgili birçok ürünün pazara sunulmasına imza atmış ve yeni pozisyonunda da atmaya devam edecek.

Bu kapsamda, şirket içinde yeni kurulan iş birimlerinin hepsi ile aynı özverili ve uyumlu çalışmalarını yürüteceklerini de söyleyen Demirkale, “Kurulduğu ilk günden beri istikrarlı ve güvenle ilerleyen TR Pharm’ın ilk üyelerinden birisi olarak, Ülkemizle birlikte kazanan ulusal ve uluslararası birçok ilaç firmasının takdirini almış olmanın haklı gururunu yaşamaktayım.” dedi.

Tansu Demirkale
Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji lisans ve  yüksek lisans eğitim hayatının ardından Roche Müstahzarları Sanayi A.Ş.’de  satış, pazarlama ve resmi ilişkiler bölümlerinde değişik pozisyonlarda, 15 yılı aşkın yönetici olarak toplam 19,5 çalışmış ve 2014 yılında TRPharm’ın kurucu ekibine katılmıştır.

 

Türkiye ve MENA bölgesinin önde gelen uzmanlık tedavi alanları firması olma yönünde emin adımlarla ilerleyen TRPharm’ın İş Geliştirme Direktörlüğü görevine, Ozan Efe Ertem atandı.

Ozan Efe Ertem, kurulduğu ilk günlerden itibaren TRPharm’da ürünlerin lisanslama ve işbirliği süreçlerini yürüterek, TRPharm’ın bugünkü portföyünü oluşturan 30’dan fazla uluslararası orijinal ve biyobenzer lisanslama anlaşmasına imza attı. Kendisi yeni pozisyonunda, görev alanı genişletilen İş Geliştirme Divizyonu’nun liderliğini üstlenmeye devam edecek. Bu kapsamda yeni kurulan Uluslararası Pazarlar ve Yerleşik Tedaviler Stratejik İş Birimlerinin portföylerinin geliştirilmesi, yatırımların artırılması ve gerekli altyapının kurulması için çalışılacak.  Ozan Efe Ertem yeni görevi ile ilgili olarak, “İlk günden itibaren tüm ekibin özverisi ve becerisi ile inşa ettiğimiz TRPharm, bugün Türkiye ve MENA bölgesindeki hızla gelişmekte olan; otoriterler, hekimler ve iş ortakları nezdinde algısı yüksek ve elde ettiği başarılarla adından söz ettiren bir şirket haline geldi.  Önümüzdeki yıllarda TRPharm, bir yandan uluslararası ilaç şirketlerinin, bu bölgedeki öncelikli partner tercihi olmaya devam ederken bir yandan da yeni yatırımlara ve iş alanlarına yönelecek. İlk zamanlarını yaşadığım TRPharm’ın, bu genişleme yolculuğunda da yer almak heyecan verici.” dedi.

Ozan Efe Ertem
İzmir Amerikan Lisesi ve ODTÜ Endüstri Mühendisliğindeki eğitim hayatının ardından Pfizer’de aralarında finans, satış ve pazarlama da olmak üzere çeşitli görevlerde yer almıştır.  Profesyonel kariyerinin arkasından yatırımcı ve girişimci olarak kurduğu OTS Organik, yakın zamanda girdiği uluslararası ortaklıkla hızlı büyüme eğrisine devam etmektedir.  Girişimci ve ilaç sektörü profesyoneli olarak tecrübelerini birleştirerek, 2014 başında TRPharm’ın kurucu ekibine katılmıştır.