Ana Sayfa İlaç Sartonet Bilgi Akademisi’nde Yılın Son Eğitimi Düzenlendi

Sartonet Bilgi Akademisi’nde Yılın Son Eğitimi Düzenlendi

2023 yılında Filtre Validasyonu ve Integrity Test başta olmak üzere ilaç endüstrisinin gelişimine yönelik 10’dan fazla eğitime ev sahipliği yapan Sartonet Bilgi Akademisi 6 Aralık’ta kapılarını çok sayıda ilaç profesyonelinin katılımıyla bir kez daha açtı.

“HPLC, ICP, LC-MS, ICP-MS gibi İleri Düzey Analitik cihazlar için Numune Hazırlamada Dikkat Edilmesi Gereken Dört Kritik Faktör” eğitimi Koşuyolu’nda Sartonet Bilgi Akademisi’nde geniş bir katılımla gerçekleşti.

“Bu eğitime gösterilen ilgi bizi çok mutlu ediyor.”

Sartorius Türkiye Terazi ve Mikropipet Satış Sorumlusu Uzm. Biyolog Mustafa Yetim: “Bilindiği gibi numune hazırlama aşaması, HPLC gibi ileri düzey analiz cihazlarında yapılan çalışmaların sonuçları üzerinde çok büyük bir etkiye sahip. Numune hazırlamayı etkileyen 4 faktör de bizim uzmanlığımızı içeriyor. Bu analizlerde kullanılan su, filtre, mikropipet ve terazi konularındaki bilgilerimizi, sık yapılan hataları ve doğru bilinen yanlışların analiz sonuçlarına nasıl etki ettiğini anlatan eğitimimize olan ilgi bizi çok memnun ediyor.

Bugün de etkileşimin yoğun olduğu, soru-cevaplarla çok daha interaktif hale gelen bir eğitim düzenledik. Tüm katılımcılara gösterdikleri ilgi için teşekkür ediyoruz. Sartonet Bilgi Akademisi’nde bu eğitimlere önümüzdeki yıl da devam edeceğiz.” diye konuştu