Ana Sayfa Biyoteknoloji Pfizer-BioNTech COVID-19 Aşısında 6 ay – 5 yaş çocuklara yönelik olumlu açıklama

Pfizer-BioNTech COVID-19 Aşısında 6 ay – 5 yaş çocuklara yönelik olumlu açıklama

Pfizer-BioNTech COVID-19 Aşısı, Üçüncü Dozun Ardından 6 Ay – 5 Yaş Altı Çocuklarda Güçlü Bağışıklık Tepkisi, Yüksek Etkinlik ve Olumlu Güvenlik Gösteriyor

Aşının güvenlik sorunu olmadan acil kullanım kriterlerini karşılamaya yetecek kadar virüsle savaşan antikor düzeylerini artırdığı kaydedilen açıklamada, söz konusu verilerin hafta sonuna kadar ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) ile paylaşılacağı bildirildi.

Pfizer Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Albert Bourla. “Bu üst düzey güvenlik, immünojenisite ve etkinlik verileri cesaret verici ve bu aşıyı yasal izinlere tabi olarak mümkün olan en kısa sürede daha küçük çocuklara sunmak umuduyla küresel olarak düzenleyicilere sunduğumuz sunumları yakında tamamlamayı dört gözle bekliyoruz. Çalışma, aşımızın tolere edilebilirlik verilerine göre özenle seçilmiş 3 ug’lik düşük dozunun küçük çocuklara son zamanlardaki COVID-19 suşlarına karşı yüksek düzeyde koruma sağladığını gösteriyor” dedi.

  • Omicron’un baskın varyant olduğu bir süre boyunca üç dozun tanımlayıcı analizinde %80,3’lük aşı etkinliği gözlemlendi

Çocuklarda Aşama 1/2/3 Denemesi Hakkında

Faz 1/2/3 çalışmasına Amerika Birleşik Devletleri, Finlandiya, Polonya ve İspanya’da 90’dan fazla klinik araştırma merkezinden 6 aylıktan 12 yaşına kadar 10.000’den fazla çocuk kaydedildi. Deneme, üç doz Pfizer-BioNTech COVID-19 Aşısının güvenliğini, tolere edilebilirliğini ve immünojenisitesini üç yaş grubunda değerlendirdi: 5 ila 12 yaş; 2 ila 5 yaş arası; ve 6 aydan 2 yaşına kadar. Araştırmanın Faz 1 doz yükseltme kısmına dayalı olarak, 5 ila 12 yaş arasındaki çocuklara her biri 10 µg’lık iki dozluk bir program verilirken, 5 yaşın altındaki çocuklara Faz 2/3’teki her enjeksiyon için daha düşük 3 µg’lık bir doz verildi.

CDC tavsiyesi: 5 -11 yaş grubu çocuklara Pfizer-BioNTech takviye Covid-19 aşısı