Ana Sayfa Manşet Omicron’a karşı güncellenen aşıya İngiltere’den Onay

Omicron’a karşı güncellenen aşıya İngiltere’den Onay

Moderna CEO Stephane Bancel

İngiltere Moderna’nın Omicron’a karşı güncellenen aşısına izin veren ilk ülke oldu

İngiltere İlaç ve Sağlık Ürünleri Düzenleme Kurumu tarafından pazartesi günü yapılan açıklamada, Moderna’nın Covid-19’un orijinal virüsü ve Omicron varyantına karşı korumayı amaçlayan çifte etkili aşısının yetişkinler için destekleyici doz olarak kullanımına izin verildiği duyuruldu.

MEDICINES AND HEALTHCARE PRODUCTS REGULATORY AGENCY (MHRA) AUTHORIZES MODERNA’S OMICRON-CONTAINING BIVALENT BOOSTER IN THE UK

Destek dozunun hem 2020’de ilk kez tespit edilen Covid-19 virüsüne hem de 2021 Kasım ayında ortaya çıkan Omicron BA.1 varyantına karşı koruma sağlayacağı açıklandı.

Kurum, Moderna’nın güncellenmiş aşısının önceki aşılarla aynı yan etkileri paylaştığını bildirdi.

İngiltere İlaç ve Sağlık Ürünleri Düzenleme Kurumu Başkanı Dr. June Raine, “Bu kombine aşı bize virüs gelişimine devam ederken ondan korunmaya yardımcı olmak için sağlamlaştırılmış bir araç veriyor.” şeklinde konuştu.

Moderna’nın CEO’su Stephane Bancel, İngiltere’den gelen onayın düzenleyici bir kurumdan gelen ilk onay olduğunu açıkladı. Bancel, Omicron varyantıyla savaşmayı amaçlayan aşının kış aylarında Covid-19’a karşı korumada “önemli bir rol” oynayacağını öngördüklerini söyledi. tamamı için kaynağa bknz