Ana Sayfa Biyoteknoloji “Mevcut aşılar enfeksiyonu engellemiyor”

“Mevcut aşılar enfeksiyonu engellemiyor”

Bill Gates, mRNA aşılarının sorunlu olduğu üç noktayı anlattı/independent

Aşı çalışmalarına verdiği destek nedeniyle hakkında pek çok komplo teorisi çıkan işinsanı, yeni virüsün insan yapımı ve çok daha ölümcül olacağını savunarak dikkat çekti

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, pazartesi günü Avustralya’nın Sidney kentindeki düşünce kuruluşu Lowy Enstitüsü’nü ziyaret etti. Burada dikkat çekici açıklamalar yapan işinsanı, Kovid-19 pandemisiyle tüm dünyanın gündemine giren mRNA aşılarının sorunlu olduğu üç noktayı anlattı:

“Aşılarla ilgili üç sorunu çözmemiz lazım. Mevcut aşılar enfeksiyonu engellemiyor. Geniş kapsamlı değiller, bu yüzden yeni varyantlar çıktığı zaman koruyuculuk özelliğini kaybediyorlar. Etkileri kısa sürüyor, özellikle de yaşlılar gibi önem arz eden kişilerde.”

ABD’de sol çevrelerin “aşırı sağın haber platformu” olarak adlandırdığı Breitbart News’ten 2016’da istifa eden bağımsız gazeteci Jordan Schachtel, The Dossier adlı sitesinde bu ifadelere dikkat çekti. Aşı çalışmalarına verdiği destek nedeniyle hakkında komplo teorileri çıkan Gates’in bu sözleriyle aslında pandemide kullanılan mRNA aşılarının işe yaramadığını itiraf ettiğini savundu. Gates Vakfı’nın BioNtech’le yaptığı anlaşmadan yüz milyonlarca dolar kazandığını öne sürdü.

Bill Gates concludes that mRNA shots aren’t actually useful, warns of ‘next pandemic’

tamamı için kaynağa bknz.

Bill Gates is warning Australia to prepare for the next pandemic – which could be man-made and far more brutal than Covid