Ana Sayfa Tıp&Sağlık Liderlerden dalga uyarısı!

Liderlerden dalga uyarısı!

Merkel: Salgında ikinci dalganın içindeyiz

Avrupa’da koronavirüsüne karşı en hazırlıklı ülke olan, sağlık, ekonomi ve siyasal alanda iyi bir sınav veren Almanya’da, Başbakan Merkel “İkinci dalganın içindeyiz” dedi.

Ali GÜLEN/Sözcü

Corona önlemlerinin gevşetilmesinin ardından Alman halkını uyaran Merkel, Eyalet Başbakanları ile yaptığı video konferanstaki bir açıklamasında şunları söyledi:

“GÜVENLİĞİ SAKIN BIRAKMAYIN”

“Dikkatinizi önemli bir noktaya çekmek istiyorum. Şu anda pandeminin yeni dalgasının içine giriyoruz. Bu nedenle, kuralların yumuşatılması ile birlikte güvenlik önlemlerinin uygulanması da çok önemli. Bu nedenle insanların temel kurallara uyması gerekiyor. Mesafe, maske takma, ağız-burun korumayla birbirlerinize saygı göstermeniz çok önemli.”


İngiltere Başbakanı Boris Johnson, koronavirüs aşısının hiç bir zaman bulunamayabileceğini belirtti. Büyük dalgalar halinde gelebilecek salgın hakkında uyardı.

Hürriyet/ İngiltere Başbakanı Boris Johnson, koronavirüsle ilgili bugün yayınladığı 50 sayfalık raporda, aşının bulunamama olasılığı olduğunu belirtti. İngiltere’nin koronavirüs salgını yol haritası olarak yorumlanan raporda, gelecekte meydana gelecek yeni salgın dalgalarından endişe duyulduğu belirtildi.