Ana Sayfa Manşet Laboratuar şehir Serrana’da salgın aşılama ile durdu!

Laboratuar şehir Serrana’da salgın aşılama ile durdu!

Sinovac tarafından Global Times ile paylaşılan bir açıklamaya göre, Serrana’nın CoronaVac ile aşılanan nüfusu da semptomatik vakalarda yüzde 80’lik önemli bir düşüş gösterdi.

Bunlar, devlet tarafından finanse edilen bir bilimsel araştırma merkezi ve Sinovac’ın Brezilya’daki ortağı olan Butantan Enstitüsü tarafından koordine edilen, dünyada benzeri görülmemiş bir çalışma olan Project S’nin etkinliğine ilişkin klinik çalışmanın ana sonuçlarıdır.

Study in Brazilian town shows 95% efficacy of Sinovac’s vaccine in reducing death by COVID-19

Bu yılın Şubat ve Nisan ayları arasındaki sekiz hafta boyunca, kasabanın yaklaşık 27.000 sakini, birinci ve ikinci dozlar arasında 28 günlük bir boşlukla iki doz CoronaVac aldı. Butantan tarafından gerçekleştirilen sağlık sayımına göre bu, yetişkin sakinlerin yaklaşık yüzde 95’ini kapsıyor.

Corona için laboratuvara dönüştürülen şehir

Toplamda, küçük Brezilya kasabası Serrana’nın nüfusu yaklaşık 45.000’dir, bu da Proje S çalışması sırasında aşılama oranının yüzde 60’a yakın olduğu anlamına gelir.

Sao Paulo şehrinden 315 kilometre uzaklıktaki Serrana’da araştırma yapıldığı sırada P1 varyantının yaygın olduğu belirtilirken Butantan Enstitüsü’nün Araştırma Direktörü Ricardo Palacios, “Salgını aşı ile kontrol altına almanın mümkün olduğunu gösterdik. Ayrıca çocuklarda da Covid-19 oranı düştü. Bu da okulları açmak için çocuklara aşı yapmamızın gerekli olmadığını gösteriyor” dedi.