Ana Sayfa Ekonomi Kayı Medikal

Kayı Medikal

Sağlık hizmetlerini mühendislikten satın alma ve inşaatına kadar bir bütün halinde sunan Kayı Medikal, finansman ve işletme dahil verdiği geniş hizmetle dünya çapında bir firma olma yolunda ilerliyor.

Coşkun Yılmaz tarafından 1991 yılında kurulan Kayı Holding, sağlık alanında dünya çapında en büyük müteahhit, yatırımcı ve servis sağlayıcı firmalardan biri olmayı hedefliyor.

Sağlık uygulamalarını inşaattan işletmeye kadar tek bir çatı altında toplamanın yanı sıra sağladığı finansman hizmetiyle alanında fark yaratan Kayı Medikal, Türkiye’de 49 hastanede hizmet veriyor.

Kayı Medikal’in klinik hizmetler kapsamında; radyoloji, radyoterapi, sterilizasyon, fizik tedavi, rehabilitasyon, nükleer tıp ve laboratuvar hizmetleri bulunuyor.

İlk yurt dışı yatırımını Kenya’da gerçekleştiren Kayı Medikal, aynı iş modelini Sahraaltı Afrika, Balkanlar, Orta Asya ve Güneydoğu Asya pazarlarında da uygulamayı amaçlıyor.

Kayı, Kenya dışında Tanzanya ve Uganda’da işlettiği beş radyoloji ve radyoterapi merkezi ile sağlık alanında ihtiyaçların karşılanmasında önemli bir rol oynuyor.

Önümüzdeki dönemde Afrika’da Senegal ve Fildişi Sahili, Orta Asya’da Kazakistan, Güneydoğu Asya’da Vietnam, Balkanlar’da Bosna ve Hersek, Romanya ve Sırbistan’da hizmet vermeye başlayacak olan Kayı Medikal, sağlık konusundaki hizmet ağımızı genişletmeyi hedefliyor.

Yurt içindeki bilgi birikimini yurt dışına taşımayı ilke edinen Kayı Medikal, 2017 yılı itibariyle Türkiye’de hizmet verdiği 49 hastanede 100’ün üzerinde ekipmanla yılda 3 milyon üzeri tetkik teşhis, 80 bin üzeri seans radyoterapi tedavisi gerçekleştirdi. Faaliyet alanları arasında klinik hizmetler, entegre sağlık çözümleri (anahtar teslim hastane çözümleri) ve Kamu Özel Ortaklığı bulunan Kayı Medikal, 600 çalışanı ve zengin cihaz portföyüyle büyümeye devam ediyor.

Kayı Holding CEO’su Alparslan Korkmaz; “Kayı Medikal olarak Medical Packaging – MP alanında dünya çapında başarılara imza atan bir firma olmanın yanı sıra klinik hizmetlerini de beraberinde sunuyoruz. Sağlık hizmetlerini; mühendislikten satın alma ve inşaatına kadar tek bir çatı altında buluşturuyoruz. Bunun yanı sıra finansman EPC-F (EPC-F: Engineering, Procurement, Construction – Finance) olarak adlandırılan hizmeti, işletme dahil verebilen ender kurumlardan biriyiz.” diyerek konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Korkmaz’ın verdiği bilgiye göre; dünyanın en büyük 250 müteahhitlik şirketi arasında yer alan Kayı Holding sağlık alanındaki yatırımlarını artırıyor ve gelecek 5 yılda holding cirosunun yüzde 50’sini sağlıkta yapmayı hedefliyor.

Kayı Holding Hakkında:

Coşkun Yılmaz tarafından 1991 yılında kurulan Kayı Holding, 6 bin çalışanıyla 4 kıtada, 30 ülkede müteahhitlik, enerji, gayrimenkul geliştirme, yatırım ve sağlık sektörlerinde faaliyet göstermektedir. Genç ve dinamik kadrosuyla dünya standartlarında hizmet sunma misyonuyla bütün sektörlerde kaliteyi ve müşteri memnuniyetini en yüksek seviyeye çıkaran Kayı Holding, güvenilir ve değer yaratan bir marka olma vizyonunu benimsemiştir. Sosyal sorumluluk bilincini tüm iş süreçlerinde uygulayan Kayı Holding, tüm hizmetlerini verimli ve yaratıcı bir şekilde uygulamaya geçirmek, yönetmek ve teslim etmek için yenilikçi çözümler geliştirmektedir.