Ana Sayfa Tıp&Sağlık İyileşenlerde ne kadar süre antikor bulunduğu hala belirsiz!

İyileşenlerde ne kadar süre antikor bulunduğu hala belirsiz!

Koronavirus hastalığı (COVID-19) ilk olarak Aralık 2019’un sonlarında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıktı. Şiddetli akut solunum sendromu koronavirus 2’nin (SARS-CoV-2) bildirilmesinden bu yana bir yıldan fazla zaman geçmesine rağmen, hastalıktan iyileşenlerde ne kadar süre antikor bulunduğu hala belirsiz.

70% of SARS-CoV-2 infected in Wuhan still have IgG antibodies

Researchers at Sinopharm Wuhan Plasma-derived Biotherapies Co., Ltd and Wuhan Institute of Biological Products Co. Ltd, showed a positive rate of immunoglobulin G (IgG) antibody against the receptor-binding domain of the spike protein (RBD-IgG) to SARS-CoV-2 in COVID-19 convalescent plasma donors exceeded 70 percent for 12 months after infection.

Sinopharm Wuhan Plasma-derived Biotherapies Co. Ltd. ve Wuhan Institute of Biological Products Co. Ltd. şirketlerinden araştırmacılar, COVID-19’dan iyileşen plazma donörlerinde  SARS-CoV-2 başak proteininin (RBD-IgG) reseptör bağlanma alanına karşı pozitif immünoglobulin G (IgG) antikor oranının infeksiyondan 12 ay sonra yüzde 70’i aştığını gösterdi.