Ana Sayfa Eczacılık İEO, Covid-19 Klinik Çalışmamız Yayınlandı

İEO, Covid-19 Klinik Çalışmamız Yayınlandı

04.06.2021 tarihinde oda sayfamızda ‘Tarihe Not Düşüyoruz’ başlığı ile ilgili bir duyuru paylaşmış ve odamızın desteklediği bir klinik çalışmaya katılmak üzere tüm meslektaşlarımıza ve eczane çalışanlarımıza çağrıda bulunmuştuk.

İstanbul Eczacı Odası’nın desteklediği “Covid-19 Hastalığını Önlemek İçin Eczacı ve Eczane Çalışanlarına Yapılan CoronaVac Aşısına Karşı Gelişen SARS-COV-2 Antikor Cevabının Değerlendirilmesi” isimli klinik çalışma sonuçlarının Turkish Journal of Pharmaceutical Sciences (TJPS) dergisinin Aralık 2023 sayısında yayınlandığını büyük bir gurur ile sizlerle paylaşmak istiyoruz.

 

Böylelikle oda tarihimizde ilk kez, eczacıların ve eczane çalışanlarının katkılarıyla bir klinik çalışma yapılmış ve Turkish Journal of Pharmaceutical Sciences (TJPS)* adlı, akademik saygın bir dergide yayınlanmıştır.

Prof. Dr. Mesut Sancar ile çalışma sürecini ve sonuçlarını değerlendirdiğimiz röportajımız Havan dergimizin 88. sayısında yer alacaktır.

Prof. Dr. Mesut Sancar’a değerli katkı ve destekleri için ve çalışmaya dahil olarak katkı sağlayan tüm meslektaşlarımıza ve eczane çalışanlarımıza çok teşekkür ediyor, bilim ve ilim yolunda daha nice akademik çalışmalarımız ile uluslararası arenada İstanbul Eczacı Odası isminin yer almasını umut ediyoruz.

Çalışmamıza ulaşmak için tıklayınız.

İstanbul Eczacı Odası