Ana Sayfa Etiketler Enfeksiyon

Etiket: enfeksiyon

Ani Kilo Kaydı, Ağrı Ve Yutma Güçlüğü Subakut Tiroidite İşaret Edebilir

Memorial Ataşehir Hastanesi İç hastalıkları Bölümü’nden Prof. Dr. Murat Hakan Terekeci, subakut tiroidit hastalığı ve tedavisi hakkında bilgi verdi. 

HIV Kadınlara Bulaşma Riski Erkeklere Oranla Daha Yüksek!

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. G. Dilek Arman; “HIV enfeksiyonu ile AIDS arasındaki fark nedir?” sorusunu cevaplarken, “Tek bir cinsel ilişkinin bile bulaşma ile sonuçlanabileceği akılda tutulmalıdır.” diye de ekledi. 

Çocuklarda Orta Kulak Enfeksiyonu İşitme Kaybına Neden Olabilir!

Acıbadem Altunizade Hastanesi Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları Uzmanı Dr. Berna Yayla Özker, çocuklarda orta kulak enfeksiyonlarında tedaviye mutlaka erken dönemde başlanması gerektiğine dikkat çekerek,

Şifa Kaynağı Ihlamurun Önemli Faydaları

Memorial Kayseri Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Uz. Dyt. Betül Merd, soğuk günlerin sıcak içeceği ıhlamur ile ilgili bilgi verdi. 

TEİS Genel Başkanı Ecz. Nurten Saydan “Aşı Sayesinde Her Yıl...

TEİS Genel Başkanı Ecz. Nurten Saydan yaptığı basın toplantısında aşı sayesinde her yıl dünyada 6 milyon insanın ölümünün engellendiğini ve aşıların  antibiyotik kullanımını azalttığını belirterek, HPV  aşılarının  bir an önce ödeme kapsamına alınmasını belirtti.

Çocuklarda Geniz Eti İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Memorial Bahçelievler Hastanesi Kulak Burun Boğaz Bölümü’nden Op. Dr. Ömer Çelikal, geniz eti ile ilgili bilgi verdi.

Belirti Vermeyen HPV’ye Karşı Aşı Olmak Önemli

Anadolu Sağlık Merkezi Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Taylan Şenol, “Bulaşıcılığı yüksek olan HPV, yani İnsan Papilloma Virüsü’nün yaklaşık 40 çeşidi genital siğillere neden olurken, bazı türleri kansere neden olabilir. Çoğu geçici olan HPV enfeksiyonu belirti vermediği için erken evrelerde tanı konulmasını zorlaştırabiliyor.

Yılda 35 Bin Kişi Antibiyotik Direnci Nedeniyle Hayatını Kaybediyor!

Memorial Bahçelievler Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Funda Timurkaynak,  “18 Kasım Avrupa Antibiyotik Farkındalık Günü”nde antibiyotiklerin kullanımı ve antibiyotik direnciyle ilgili bilgi verdi. 

Türkiye’de Her 3 Reçeteden 1’i Antibiyotik!

Türkiye’de Her 3 Reçeteden 1’i Antibiyotik!

Gripte 65 Yaş Üstü, Gebeler Ve Kronik Hastalığı Olanlar, Yüksek Risk...

Prof. Dr. İftihar Köksal, 65 yaş üstü kişilerin, gebelerin ve kronik hastalığı olanların gribin ciddi sonuçları açısından yüksek risk taşıdığına dikkat çekerek bu nedenle yaygın bir grip salgınının önüne geçmek ve gribin ciddi sonuçlarını önlemek adına grip aşısının önemini vurguladı.
- Advertisement -