Ana Sayfa Tıp&Sağlık COVID Reference Türkiye

COVID Reference Türkiye

Dünya tarafından gizlenen ve fark edilemeyen COVID salgını, Aralık 2019’da Çin’in Wuhan şehrinde başladı. Salgın dünyada uzun zaman sonunda bir pandemi haline dönüştü. Yapılan birçok kısıtlamalardan sonra, ülkelerde ki enfekte hasta sayıları azalıyor gibi görünüyor, fakat bu azalma yanıltıcı mı bilinmiyor. Tüm dünyanın en çok merak ettiği ve endişelendiği konu ise ikinci bir dalganın oluşma ihtimali ve bunun ne zaman ortaya çıkacağı?

Bilim dünyası virüs hakkında çok önemli gelişmeler elde ederek büyük adımlar atıyor. Dünya çapında enfekte olmuş insan sayısı milyonları geçerken, ölüm sayısıda yüzbinlerle ifade edilmektedir. Bilim dünyası bir tarafdan olumlu sonuçlar almak için tedavide farklı ilaçlar kullanırken, diğer tarafdan aşı çalışmaları son hızla devam etmektedir. İnsanların ve bilim dünyasının tüm umutları aşı çalışmalarından gelecek güzel haberlerdedir.

PubMed 10.000’den fazla COVID-19 öğesinde arama yapabilir. COVID Reference aylık olarak gelişen durum hakkında genel bir portre çizecektir.

üçüncü baskı (Türkçe)

 

COVID-19 references & EASA

COVID-19 Response & WHO