Ana Sayfa Eczacılık Cencora

Cencora

Alliance Healthcare Türkiye Genel Müdür'ü ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Alliance Healthcare ve ana şirketi AmerisouceBergen ortak bir marka altında birleşiyor: cencora

Birleştirici nitelikteki yeni adımız Cencora, daha sağlıklı bir gelecek yaratma hedefimizi gerçekleştirme yolunda hep birlikte çalışma kararlılığımızı simgeliyor.

 

AmerisourceBergen, sağlıklı bir gelecek yaratmaya yönelik cesur vizyonu ve amaç odaklı yaklaşımını yansıtmak için adımızı Cencora olarak değiştirme niyetini 24 Ocak 2023 tarihinde duyurdu. Köklü geçmişimizde açılan bu yeni sayfa, küresel büyüme stratejimizi güçlendirecek, sağlık sektöründeki etkimizi artıracak ve tüm AmerisourceBergen şirketleri ile birlikte dünyanın dört bir yanındaki mevcudiyetimizi bütünleştirecek.

Alliance Healthcare Türkiye Genel Müdürü Selim Taşo, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Alliance Healthcare’in 2021 yılında AmerisourceBergen bünyesine katılması ile, her iki kurumun da sınıfının en iyisi uzmanlık ve bilgi birikimlerini ecza tedarik zinciri genelinde genişletme, geliştirme ve yeniliklerle güçlendirme olanağı bulduk. Yeni bir marka adı altında birleşmek ise, dünya çapında yeni hizmetler oluşturmamıza, üniter bir organizasyon olarak daha etkili bir şekilde müşterilerimize kaliteli hizmet sunmamıza yardımcı olacak. Bu isim değişikliği hemen gerçekleşmeyecek, 2023 yılının ikinci yarısından itibaren hayata geçirilmesi planlanan bu değişime kadar, mevcut markamız olan Alliance Healthcare ile operasyonlarımıza devam ediyor olacağız. Türkiye genelinde çalışan tüm ekiplerimiz, hep birlikte, sağlık sektöründe anlamlı bir etki bırakmaya yönelik kolektif bir kararlılıkla çalışmaya devam edecekler.”

“Sağlıklı bir gelecek yaratmak için çalışıyoruz”

AmerisourceBergen (NYSE: ABC), bugün daha sağlıklı bir gelecek yaratmaya yönelik cesur vizyonu ve amaç odaklı yaklaşımını daha iyi yansıtmak adına yapacağı isim değiştirme niyetini duyurdu. AmerisourceBergen Cencora ismini alıyor. Bu yeni isim, şirketin olağan büyüme stratejisini güçlendirmeye ve sağlık sektöründeki etkisini artırmaya devam edecek üniter bir mevcudiyeti temsil ediyor.

“Zaman içinde, bizzat inovasyona öncelik veren, hasta erişimini savunan ve küresel ecza hizmetleri tedarik zincirinde stratejik iş ortaklıklarını büyüten güvenilir bir sektör ortağı haline geldik. Konumumuzu daha da güçlendirmek adına, sağlık sonuçlarını iyileştirme hedefimizde ilerlerken aynı zamanda dinamik sektörümüzde de uyum sağlayarak gelişmeye devam etmeliyiz. Üniter bir marka oluşturmak, küresel bir sağlık şirketi olarak kimliğimizin temelidir. Yeni adımızın bugün kim olduğumuzu ve ilaç tedavileri genelindeki etkimizi daha iyi yansıttığına inanıyoruz.” Steven H. Collis, Yönetim Kurulu Başkanı, Başkan ve CEO, AmerisourceBergen.

Cencora ismi dünyanın dört bir yanındaki müşteri ve ekip üyelerimizden esinlenilerek oluşturuldu. Buna ek olarak, ortak bir kimlik, çalışanlar için daha kapsayıcı bir deneyim oluşturmanın yanı sıra yetenekleri çekmek ve çalışan sadakati, motivasyonu ve elde tutma oranlarını artıracak daha güçlü bir işveren markası yaratacaktır. Geleceğe dönük bir akılla oluşturulan bu isim güçlü bir hikaye anlatıyor, şirketi cesurca öne çıkarıyor. AmerisourceBergen, faaliyetlerini 2023 takvim yılının ikinci yarısından itibaren Cencora adı altında sürdürmeyi planlıyor.

Cencora`ya geçiş, kuruluşun büyüme stratejisine ve inovasyon konusundaki titizliğiyle uyumlu bir şekilde yapılıyor. AmerisourceBergen, küresel sağlık hizmeti tedarik zinciri genelinde hasta, üretici ve sağlık hizmeti sağlayıcıları için ecza hizmetlerini geliştirmeye ve erişimlerini desteklemeye Şirket, üniter ve uluslararası bağlamda kapsayıcı bir isim ve marka olan Cencora olarak faaliyetlerini sürdürecek, temelini oluşturan ilaç dağıtımına odaklanmaya ve alanındaki yatırımlarına devam ederken bir yandan da eczacılık hizmetlerinde inovasyon ve erişimi desteklemek adına ecza ve biyoecza hizmetleri platformunu büyütecektir.

Daha fazla bilgi edinmek için www.cencora.com/tr adresini ziyaret edin.