Ana Sayfa Eczacılık Alliance Healthcare Türkiye olarak, afet bölgesindeki çalışanlarımız, eczacılarımız ve vatandaşlarımızın yanındayız

Alliance Healthcare Türkiye olarak, afet bölgesindeki çalışanlarımız, eczacılarımız ve vatandaşlarımızın yanındayız

Alliance Healthcare Türkiye olarak, afet bölgesindeki çalışanlarımız, eczacılarımız ve vatandaşlarımızın yanındayız.

Ülkemizin yaşadığı büyük deprem felaketi nedeniyle derin üzüntü içindeyiz. Hayatını kaybeden çalışanlarımıza, eczacılarımıza ve tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Alliance Healthcare Türkiye olarak, afet bölgesine yardım çalışmalarımız büyük bir hızla devam ediyor ve bölge halkının ilaca erişimini aksatmamak amacıyla, ihtiyaç duyulan ilaç ve tıbbi malzemelerin Türk Eczacıları Birliği ve Eczacı Odaları ile koordinasyon halinde en kısa sürede afet bölgesine ulaştırılmasını sağlıyoruz.

Türkiye’deki çalışmalarımıza ek olarak ana şirketimiz AmerisourceBergen, AB Foundation ile birlikte deprem bölgesinde kullanılmak üzere 350.000 USD (6.5 milyon TL) tutarında ayni ve nakdi destekte bulunmuştur. Ayrıca, AmerisourceBergen’e bağlı dünyanın farklı ülkelerindeki 50’den fazla şirkette Türkiye için bir kampanya başlatılmış olup, toplanan bağışlar ihtiyaç sahiplerine iletilecektir.