Ana Sayfa Eczacılık Bakanımızın ilk adımını “Sağlıkta Şiddetin Önlenmesi” konusunda atmasını talep ediyoruz

Bakanımızın ilk adımını “Sağlıkta Şiddetin Önlenmesi” konusunda atmasını talep ediyoruz

Sağlıkta Yine Şiddet! Sağlık Çalışanlarının Can Güvenliği Tehlikede!

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde görev yapan Dr.Bahattin Ahmet Yalçın, 17 Temmuz 2018 tarihinde tuttuğu acil nöbeti sırasında hasta yakını tarafından saldırıya uğramıştır. Başına vurulan taş ile ağır yaralanan ve ameliyata alınan doktorumuza acil şifalar dileriz.

Geçtiğimiz günlerde bir eczanemize yapılan saldırıdan çok kısa bir süre sonra, tek amacı vatandaşlarımızı sağlığına kavuşturmak olan doktorumuzun yaşadığı bu saldırı, sağlık camiamızı derinden yaralamış ve üzmüştür.

Ankara Eczacı Odası olarak, sağlık alanında omuz omuza çalıştığımız fedakar doktorlarımıza, hemşirelerimize, yardımcı sağlık çalışanlarımıza, meslektaşlarımıza ve tüm sağlık mensuplarına yapılan bu hain saldırıların önlenmesi ve suçluların caydırıcı cezaları alması konusunda gerekenlerin acilen yapılması çağrısında bulunuyoruz.

Sağlık Bakanlığı görevini devralan  Sağlık Bakanımız Sayın Dr.Fahrettin Koca’ya öncelikle yeni görevinde başarılar diler, sağlık alanında atılmasını istediğimiz ilk adımın sağlıkta şiddetin önlenmesi konusunda olması talebimizi iletiriz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ANKARA ECZACI ODASI YÖNETİM KURULU