Ana Sayfa Manşet Almanya’da gizli koronavirüs (Modi-SARS) raporu iddiası!

Almanya’da gizli koronavirüs (Modi-SARS) raporu iddiası!

Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Alman Meclisi’ne tam 8 yıl önce sunulan Robert Koch Enstitüsü ve çok sayıda bilim kurulunun hazırladığı rapora ulaştı. Raporda “Mutasyona uğramış, yeni SARS-CoronaVirüs, Güneydoğu Asya’daki bir hayvan pazarından çıkacak. Tüm dünyayı saracak. Ülke olarak hazırlıklı olmalıyız. Üç yıl sürecek. İki kez mutasyona uğrayacak. Aşısı üç yılda ancak bulunacak. Bir kez hastalanan, iyileşmiş olsa bile mutasyona uğramış yeni virüsten yine etkilenebilecek” ifadeleri yer aldı.

Almanya’da Robert Koch Enstitüsü Başkanlığı’nda hazırlanan “Risk Analizi ve Halkı Koruma” başlıklı raporda ‘SARS CoV’ virüsünün mutasyona uğrayıp ‘pandemi’ olacağı, tüm dünyayı etkileyeceği ve binlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden olacağı belirtiliyor.

Alman Meclisi’ne sunulan, 10.12.2012 tarihli ve 17/12051 sayılı raporda dikkat çeken bulgular ve bilgiler içeriyor. Sekiz yıl önce yapılan salgın tahminine göre, yaşlıların yüzde 10’u bu virüsten etkilenecek ve virüs üç ayrı dalga halinde yayılaca

“O GELDİĞİNDE İLACI OLMAYACAK”

Raporda şu ifadeler yer aldı:

* Virüs kişiden kişiye, damlacıklar, partiküller ya da dokunma ile geçebilecek.

* O geldiğinde, onan için bir ilaç henüz bulunmamış olacak.

* Bir aşı ancak ilk virüsten 3 yıl sonra geliştirilebilecek.

* İnsanların kendilerini koruması için hijyen kurallarına dikkat etmesi, gerekli yerlerde eldiven kullanması, koruma gözlüğü ve maske takması gerekiyor.

* Hastalık özellikle, aile içindeki temaslar, virüsü taşıyan kişilerin çevresinde bulunmak, toplu taşıma araçlarını kullanıyor olma, iş yerleri ve izin zamanlarında insanlardan insanlara bulaşacak.

* Salgın tüm dünyaya yayılacak.

tamamı için kaynağa bakınız

 

Pandemie durch Virus Modi-SARS – RISIKOANALYSE der Bundesregierung aus dem Jahr 2012

Anfang 2013 * hat das Bundesinnenministerium dem Deutschen Bundestag die Drucksache 17/12051 zugeleitet. Sie enthält den “Bericht zur Risikoanalyse im Bevölkerungsschutz”, gemäß § 18 Absatz 1 und 2 des Gesetzes über den Zivilschutz und die Katastrophenhilfe des Bundes.
Darin sind zwei Risikoanalysen enthalten. Sehr ausführlich ist die “Risikoanalyse Extremes Schmelzhochwasser aus den Mittelgebirgen“. Lediglich im Anhang, auf den Seiten 55 bis 87, findet sich die “Risikoanalyse Pandemie durch Virus Modi-SARS“. Für schwache Nerven ist das nichts!!!

Der Risikoanalyse vorangestellt ist die Eintrittswahrscheinlichkeit des Risikos sowie eine Tabelle, in der das angenommene Ausmaß des Schadens, bzw. der Folgen des Szenarios einer angenommenen Pandemie getrennt nach den Auswirkungen auf MENSCH, UMWELT, VOLKSWIRTSCHAFT und IMMATERIELL ausgewiesen ist.
Die Risikoanalyse berücksichtigt keine kriegerischen Auseinandersetzungen oder Flüchtlingsbewegungen. **

Der Text enthält diese Kapitel:
SZENARIO
1. Definition der Gefahr/Ereignisart
2. Beschreibung des Ereignisses
2.1 Auftretungsort/Räumliche Ausdehnung
2.2. Zeitpunkt
2.3 Auslösende Ereignisse
2.4. Dauer und Verlauf
2.5 Vorhersagbarkeit/Vorwarnung/Kommunikation
2.6 Behördliche Maßnahmen
3. Auswirkungen auf KRITIS/Versorgung
4. Betroffene Schutzgüter
5. Referenzereignisse
6. Literatur/Weiterführende Informationen

Die Bundestagsdrucksache zum Download als pdf unter: Link