Ana Sayfa İlaç Lilly İlaç’ta İki Yeni Atama

Lilly İlaç’ta İki Yeni Atama

Lilly İlaç’ta Kıdemli Direktör-İmmunoloji Tedavi Alanı Medikal Lideri olarak görev yapan Fatih Mehmet Bingöl, Lilly İlaç Medikal Direktörü;  Global Ruhsatlandırma Direktör Yardımcısı olarak görev yapan Gamze Ekici ise mevcut global sorumluluklarına ek olarak Türkiye ruhsatlandırma ekibine liderlik etmek üzere Türkiye ve Global Ruhsatlandırma, Uluslararası Direktörü olarak atandı.

Fatih Mehmet Bingöl

Lilly İlaç’ta gerçekleşen atamaların ardından Türkiye Medikal Direktörü olan Fatih Mehmet Bingöl, yeni görevinde Lilly Türkiye’nin medikal operasyonlarına liderlik edecek. Gamze Ekici ise mevcut global ruhsatlandırma (GRA) sorumluluklarına ek olarak Türkiye ruhsatlandırma ekibine liderlik etmek üzere Türkiye ve Global Ruhsatlandırma, Uluslararası Direktörü rolünü üstlenecek. Fatih Mehmet Bingöl ve Gamze Ekici aynı zamanda Türkiye yönetim kurulu üyeleri olarak görev alacaklar ve fonksiyonlar arası ekiplerle yakın işbirliği içinde Türkiye medikal ve ruhsatlandırma stratejisinden ve uygulamasından sorumlu olacaklar.

Fatih Mehmet Bingöl hakkında
2011 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan Fatih Mehmet Bingöl, çeşitli devlet hastanelerinde hekimlik ve daha sonra Sanofi’de Medikal Liyezon görevlerinin ardından 2018’de Medikal Uzman olarak Lilly Türkiye’ye katıldı. Güney Afrika’da ürün lansmanına destek vermek üzere kısa dönemli görevlendirmede (STA) bulundu. 2020’de Medikal Müdür görevine terfi etti ve onkoloji portföyünden sorumlu oldu. 2021’de romatoloji alanı sorumluluğunun ardından, İmmünoloji Terapötik Alan Lideri oldu ve son olarak Ekim 2022’de medikal teknik terfi süreci kapsamında Kıdemli Direktör-İmmünoloji Terapötik Alanı Medikal Lideri rolüne terfi etti.

Gamze Ekici,

Gamze Ekici hakkında
2008 yılında Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun olan Gamze Ekici, 2008-2010 yılları arasında Eczacıbaşı Baxter ruhsatlandırma departmanlarında Ruhsatlandırma ve Farmakovijilanstan sorumlu Uzman Yardımcısı olarak görev aldıktan sonra, Lilly Türkiye’ye 2010 yılında Ruhsatlandırma Uzmanı olarak katıldı. 2012 yılında Kıdemli Ruhsatlandırma Uzmanı rolüne ve 2017 yılında Türkiye Ruhsatlandırma ekibinin yönetiminden sorumlu olduğu Ruhsatlandırma Müdürü rolüne terfi etti.  Şubat 2020- Temmuz 2021 tarihleri arasında Türkiye Ruhsatlandırma Müdürü görevinin yanı sıra Global Ruhsatlandırma – Uluslararası Bölge ekibinde  Kuzey Doğu Afrika, Kuzey Batı Afrika ve Türkiye Ruhsatlandırma Departmanlarının bölge danışmanlığını yaptığı 15 aylık bir görevlendirme (STA) aldı. Gamze Ekici, yeni rolünden önce son olarak Temmuz 2021’de Orta Doğu (MEA), Afrika (SASSA) ve Türkiye Ruhsatlandırma ekiplerinden sorumlu Global Ruhsatlandırma Direktör Yardımcısı görevine terfi ett