Ana Sayfa Manşet Yerli Aşıda Dev Adım!

Yerli Aşıda Dev Adım!

Koçak Farma CEO’su ve Genel Müdürü Uzm. Dr. Hakan Koçak

KOÇAK FARMA’NIN İNAKTİF COVİD-19 AŞISININ FAZ-1 ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Koçak Farma tarafından geliştirilen ve preklinik çalışmaları tamamlanan Koçak Farma İnaktif Covid-19 Aşısının Faz-1 çalışmaları 23 Mart Salı günü, ilk gönüllülere uygulanarak başladı.

Covid-19´a karşı geliştirilen Koçak-19 İnaktif Covid-19 Aşısı, 18-55 yaş arasında sağlıklı gönüllülere uygulanacaktır. Koçak Farma aşısı aynı zamanda Dünya Sağlık Örgütü (WHO) aday aşı listesinde de yer almaktadır.

Koçak Farma, uzun yıllardır aşılarla ilgili çalışmalarına devam etmektedir.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı Ar-Ge merkezinde 100 civarında bilim insanı yeni ürünler, biyoteknolojik ürünler ve aşılar ile ilgili araştırmalar yapmaktadır.

Koçak Farma, İnaktif Covid-19 Aşısı’nın üretimi için zorunlu olan BSL-3/ABSL-3 laboratuvar ve üretim tesislerine sahip tek ilaç firmasıdır.

Koçak Farma tesislerinde Biyobenzer İnsülinler, Monoklonal Antikorlar, Aşılar, İlaç ve İlaç Hammaddeleri üretilmektedir.

Koçak Farma ayrıca İstanbul Ayazağa tesislerinde I.V. Serum üretimi yapmakta olup, Türkiye’nin en büyük I.V. Serum üreticisidir.

Koçak Farma, COVİD-19 Pandemisi sürecinde en etkin firma olmuştur.

COVİD-19 salgının ilk günlerinden itibaren tedavi protokollerinde bulunan ürünlerin hemen hemen tamamının üretimi Koçak Farma tarafından gerçekleştirilmiştir.