Ana Sayfa Duyurular&Mevzuat Sözleşmeli Personel Alımına İlişkin Başvuru Değerlendirme Sonuçları

Sözleşmeli Personel Alımına İlişkin Başvuru Değerlendirme Sonuçları

18.03.2024 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 25 adet sözleşmeli personel alım ilanına ilişkin başvuru değerlendirme sonuçları aşağıda yer almaktadır.

Tecrübe istenen pozisyonlar için adaylardan söz konusu tecrübelerini belgelemeleri için SGK Tescil ve Hizmet Dökümü ayrıca tecrübenin geçtiği kurumdan alınmış çalışma belgeleri istenmiştir. Ancak SGK Tescil ve Hizmet Dökümünde yer alan unvanlar ile çalışma belgelerinde yer alan unvanların farklı olduğu tespit edilmiştir. Bu sebeple tecrübelerin ilanda yer alan tecrübeyi karşılayıp karşılamadığı tespit edilirken, resmi kayıtların daha doğru olacağı kanaatinden SGK Tescil ve Hizmet Dökümü kayıtları baz alınarak değerlendirme yapılmıştır. Ancak SGK Tescil ve Hizmet Dökümünde unvan yazmayan süreler için ilgili kurumdan alınmış çalışma belgeleri değerlendirmeye alınmıştır.

Tecrübe istenen pozisyonlar için adayların aşağıdaki tabloda yer alan meslek kodları kabul edilmiş diğer meslek kodları ile çalışılan süreler ilanda yer alan tecrübe şartına uygun olmadığından reddedilmiştir. İlgili meslek kodları ile tecrübe süresi hesaplanırken işe giriş çıkış tarihleri ve prim süreleri dikkate alınmıştır. Her 1 yıl tecrübe için minimum 300 gün prim ödenmiş olma şartı aranmıştır.

Yukarıda yer alan açıklamalar doğrultusunda ilanda yer alan şartları taşıdığını ancak yanlışlık olduğunu düşünen adayların 17.05.2024 tarihine kadar altta yer alan itiraz formunu doldurup, imzalı bir şekilde [email protected] adresine mail atmaları durumunda başvuruları tekrardan incelenecektir. Tekrardan incelenme esnasında mevcut başvuru için sisteme yüklenilen evraklar maddi hata olma ihtimaline karşı tekrardan incelenecek olup itiraz sürecinde ilave evrak kabul edilmeyecektir.

Yapılan itirazlar oluşturulan başvuru inceleme komisyonunca incelenecek ve kesin sonuçlar 07.06.2024 tarihine kadar Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısından ve Kurum internet sitesinden duyurulacaktır.

İtiraz Formu İçin Tıklayınız.

Bu duyuru resmi tebligat niteliğindedir. İlgililere ayrıca tebliğ edilmeyecektir.

Tamamı için kaynağa bkz