Ana Sayfa Eczacılık Sosyal Güvenlik Kurumundan , 1 Mart 2020 sonrası sağlık raporlarının süresi...

Sosyal Güvenlik Kurumundan , 1 Mart 2020 sonrası sağlık raporlarının süresi dolanlar için önemli karar

Bakan Selçuk: “Kronik Hastalığı Bulunan Sigortalılarımızın Sağlık Raporları ve Reçeteleri İkinci Bir Duyuruya Kadar Geçerli Sayılacak”

 

Bakan Selçuk: “Kronik Hastalığı Bulunan Sigortalılarımızın Sağlık Raporları ve Reçeteleri İkinci Bir Duyuraya Kadar Geçerli Sayılacak”

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yeni tip koronavirüs ile mücadele tedbirleri kapsamında açıklama yaptı.

“Kronik Hastaların 1 Mart ve Sonrasında Sona Eren Sağlık Raporları Geçerli Olacak”

Bakan Selçuk, Sosyal Güvenlik Kurumu tedbirleri kapsamında, “Kronik hastalarımızın 1 Mart ve sonrasında süresi dolan sağlık raporları ve reçeteleri ikinci bir duyuruya kadar  geçerli olacak.” dedi.

Yeniden Reçete Düzenlemelerine Gerek Kalmayacak

Kronik hastalığı nedeniyle sağlık raporuna dayalı olarak ilaç ve tıbbi malzeme alan hastaların yeniden reçete düzenletmelerine de gerek kalmayacak.

Böylelikle kronik hastaların ve yüksek risk grubunda bulunanların reçete yazdırmak için sağlık hizmeti sunucularına başvurma zorunluluğu olmayacağına işaret eden Bakan Selçuk, bu sürede ilaç ve tıbbi malzeme bedelinin de Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanacağını belirtti.

kaynak : www.sgk.gov.tr/duyurular