Ana Sayfa İlaç Almanya Chloroquine depoluyor ve Trump’da Chloroquine’i işaret etti!

Almanya Chloroquine depoluyor ve Trump’da Chloroquine’i işaret etti!

Almanya korona virüse karşı kullanılması beklenilen bu ilacı depolamaya başladı

Sağlık alanındaki araştırmacılar dünyayı çalkalayan koronavirüse karşı, aşı çalışmalarının yanı sıra sıtma, hepatit gibi başka hastalıkların tedavisinde etkili olan ilaç ya da maddeleri de test ediyor. Alman hükümeti ise, sıtma tedavisinde kullanılan Chloroquine ilacını büyük miktarda depolama kararı aldı.

Ortaya çıkalı yaklaşık 3 ay gibi bir süre geçmesine rağmen koronavirüse karşı kesin bir sonuç veren ilaç yada aşı bulunamadı. Ancak dünya genelinde radikal önlemler alınırken, salgına karşı ilaç ya da aşı arayışı da tüm hızıyla sürüyor. Uzmanlar şu sıralar özellikle başka hastalıklar için kullanılan ilaç ya maddelerin koronavirüse karşı etkili olup olmayacağını araştırıyor. Çünkü bu ilaçların etkili olması halinde ruhsat için külfetli bir test sürecinden geçirilmeleri gerekmeyecek

Sıtma ilacı deneniyor

Almanya’nın Tübingen kentindeki tıpçılar sıtma tedavisinde kullanılan Chloroquin ilacını koronavirüse karşı test etmek istiyor. Önümüzdeki hafta ilaç insanların üzerinde denenecek. Araştırmacılar, sıtma tedavisinde kullanılan ilacın birçok virüse karşı etkili olduğuna dikkat çekiyor. Deney tüpünde yapılan deneylerde ilacın SARS’a karşı etkili olduğu ortaya çıkmıştı. İlacın SARS ile akrabalığı nedeniyle yeni koronavirüse (Covid-19) karşı da etki göstermesi umuluyor.

Trump Says FDA Approved Anti-Malaria Drug Chloroquine To Test As Coronavirus Treatment

President Trump said in a Thursday press briefing that chloroquine and hydroxychloroquine, drugs used to treat malaria and severe arthritis, were approved by the Food and Drug Administration to test as a COVID-19 coronavirus treatment, as the number of cases nationwide continues to increase.

Bayer Is Donating Its Malaria Drug That Could Help Coronavirus Patients In The U.S.

The Urgent Search for a Cure for COVID-19

Pharmacologists are rapidly testing drugs that could be helpful in the fight against COVID-19. An experimental drug initially developed for Ebola could be promising. Tests are already being conducted on patients.

Klorokin fosfat, yapılan deneylerin gösterdiğine göre akciğer fonksiyonlarını yoğun bir şekilde düzeltiyor ve iyileşme süresine katkıda bulunuyor.