Ana Sayfa Biyoteknoloji Samumed

Samumed

ABD’de 15.5 milyar dolarlık Samumed firmasının kurucusu Osman Kibar, felçten kansere, körlükten demansa kadar birçok hastalığın çaresini buldu. Şu anda insanlar üzerinde test ettikleri 9 klinik araştırmaları olduğunu belirten Kibar, sentetik ve doğada bulunmayan molekülleri yaptıklarını belirtti. “Hastalıklı dokuya o molekülleri nokta atışıyla gönderiyoruz.
Takvim gazetesi haberinde; Bu sayede kök hücrenin ayarını düzeltiyoruz. Böylece istediğimiz dokunun yeniden sağlıklı üretilmesini sağlıyoruz” dedi. 15’e yakın farklı dokuda deneyler yaptıklarını anlatan Kibar, kanserin büyümesini engelleyen ve hastalığı yok eden ilacı ürettiklerini kaydetti. Bu ilacın, 11 hastadan 9’una çare olduğunu bildirdi..

6 AYDA AYAKLANDI
Kibar, 15 gün ömrü kaldığı söylenen 38 yaşında pankreas kanseri olan bir kadın hastayı tedaviye aldıklarını anlattı: Kanserini gerileterek durdurduk, 6 ay sonra normal aktivitesine, yaşamına döndü. Bizim ilacı alalı 20 ay oldu. Şu anda 60 kiloya ulaştı. Hiçbir sorunu kalmadı, dünya turuna bile çıkabilir. İlacımızı ömür boyu kullanırsa bir daha kanser olmaz.

MUCİZE GEN
Kibar, vücudumuzda doku yapabilen iyileştirici kök hücre depolarımız olduğunu belirterek, “Bunlar, ölene dek bizimle birlikte. Vücuttaki hasarları onarır. Süreçleri kontrol eden ise “Wnt” isimli bir gendir. Hücrenin ne zaman, ne kadar bölüneceğine ve ne çeşit hücreye dönüşeceğine karar verir. Bu geni kontrol altına aldığımızda, hastalıklar iyileşir” dedi.

KONTROLSÜZ HÜCRE
Her hücrenin hayatı boyunca belli bir bölünebilme sayısı vardır. Sağlıklı bir hücre, ne kadar bölüneceğini bilir ve gerektiğinde ölmesini de bilir. Bilincini kaybetmiş hücrelerin kontrolsüz bölünmesiyle oluşan kütleler, kanserdir.
https://www.takvim.com.tr/saglik/2019/10/25/dahi-turk-osman-kibar-kanser-kabusuna-care-oldu-38-yasinda-15-gunluk-omru-kalan-hastayi-iyilestirdi

GERİYE DÖNÜYOR
“Alzheimer yüzyılın hastalığı ancak biz bunu da çözdük. Alzheimer’la ilgili bir hap geliştirdik. Bu ilacı günde bir tane alıyorsunuz. Kişinin hafızası geri geldiği gibi daha bile iyi oluyor. Hatta biri sormuştu “Bu ilaç bizi daha zeki yapar mı?” diye… 20’sinde sağlığımızın en üst düzeyindeyken neysek, bu ilaçla o aşamaya geri getirebiliyoruz. Ama 20’sinde zekanız neyse, yine o!.

FORMÜLLER BLAKE’E EMANET
Kibar ile şirketinin üzerinde çalıştığı projeleri çok sayıda ülkenin ele geçirmek istediği belirtiliyor. Dahi Türk, kendi güvenlik önlemi de aldığını söylüyor: Projelerimizi çaldırmamak için tedbirlerimizi alıyoruz. Chief Information Officer yani Bilgiden Sorumlu Genel Müdürümüz eski bir CIA çalışanı; Blake Mobley. Uzmanlığı da karşı casusluk istihbaratı ve ‘büyük veri’ analiz…

YAŞLANMAYI DURDURDUK
Osman Kibar, yaşlanmanın önüne geçtiklerini de açıkladı. Hatta artık kemik ve kıkırdak yapabildiklerini anlattı: Sentetik ilaç moleküllerini vücutta istediğimiz dokuya ulaştırıyoruz. Bu kapsamda kıkırdak dokuyu yenileyen enjeksiyonumuz var. Bugüne kadar dizde, kalçada, dirsekte, sırtımızdaki eklemlerde uyguladık. Hepsinde iyi sonuç aldık. Başka bir çalışmamız kemikleri kasa bağlayan tendonlarla ilgili. Bu da bir losyon. Günde bir kere bu losyonu sürüyorsunuz, tendondaki zedelenmeyi geri getiriyor.
https://www.takvim.com.tr/saglik/2019/10/26/alzheimer-hapi-yuttu-hafiza-20li-yaslara-geri-donuyor

Türk girişimci Osman Kibar’ın son derece özel bir başarı öyküsü var. İzmir’den başlayıp San Diego’ya uzanan bu inanılmaz kararlar, şimdi birçok hastalığın tedavisi olarak karşımıza çıkacak. Kibar’ın şirketi Samumed’in şu anda 8 projesi var. Bunlar kellik, kıkırdak yıpranması, Alzheimer, kanser, akciğer, sedef hastalığı, tendonlar ve sırttaki kemik hasarlarını hedefliyor. Kellik konusunda çok önemli adımlar atıldı. Milyarlarca kişinin sorunu haline gelen kellik, artık bir sorun olmaktan çıkacak..

tamamı için kaynağa bakınız