Ana Sayfa İlaç Sağlıkta Sosyal İnovasyon: Geleceği Birlikte İyileştiriyoruz

Sağlıkta Sosyal İnovasyon: Geleceği Birlikte İyileştiriyoruz

Abdi İbrahim İnsan Kaynakları, Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilirlik Grup Başkanı ve Abdi İbrahim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Dr. M. Oğuzcan Bülbül

109 yıldır Türk ilaç sektörünün lideri Abdi İbrahim olarak yenilikçi yapımızın getirdiği güçle geleceği şekillendiren adımlar atıyoruz. Hayatı ve geleceği iyileştirme misyonumuz çerçevesinde Ar-Ge’ye yatırım yapıyor, üretimimizi her geçen yıl daha da arttırıyor, ihracat yaptığımız coğrafyaları genişletiyor, istihdama katkı sunuyoruz. Tüm bunların yanında sosyal alanda da faaliyetlerimizi kuvvetlendirmek, gelecek adımlarımıza güç katmak, ülkemize bu anlamda da elimizden gelen katkıyı sağlamak istiyoruz.

Biz Abdi İbrahim olarak sadece ilaç üretmiyoruz, hayatları ve geleceği iyileştiriyoruz. Abdi İbrahim, kurulduğu günden bu yana sürdürülebilirlik ve inovasyonu ilke edinmiş bir şirket. Geleceği iyileştirme hedefiyle çıktığımız yolda, sürdürülebilirliği ana çatımız kabul edip bu çatıya katkı sunacak toplumsal yatırım programları geliştirdik ve 4 başlık altında topladık: “Sağlık ve Spor”, “Sosyal İnovasyon”, “Gençlerde Bilim Farkındalığı Yaratma” ile “Toplumsal İhtiyaçlar İçin Gönüllülük Projeleri”.

Sosyal inovasyon başlığımız altında başlattığımız Sağlıkta Sosyal İnovasyon: Geleceği Birlikte İyileştiriyoruz (Social Innovation in Health & Life Sciences: We Heal The Future) programını yakın zamanda kamuoyuna tanıttık.

Sağlıkta Sosyal İnovasyon: Geleceği Birlikte İyileştiriyoruz programımızla sağlık ve ilaç sektörüne katkı sağlayacak fikir ve girişimlerin geliştiği bir ekosistemin oluşmasına öncülük etmeyi, sosyal fayda odaklı fikirleri güçlendirmeyi ve arttırmayı, sosyal girişimcilik potansiyelini anlamayı, start-up ekosistemine daha fazla entegre olmayı ve Endüstri 4.0’ın sunduğu fırsatlardan daha fazla yararlanmayı ve girişimcileri desteklemeyi amaçlıyoruz. Bu program kapsamında duyurduğumuz “İyileştiren Fikirler Yarışması”na sosyal girişimcilerin başvurularını heyecanla bekliyoruz.

Türkiye ve dünyanın önemli kuruluşları olan Ashoka Türkiye, Impact Hub İstanbul ve Mikado Danışmanlık iş birliğinde hayata geçirdiğimiz yarışmamızda 9 Temmuz 2021’e kadar sürecek başvurular 4 farklı kategoride değerlendirilecek: Halk Sağlığı ve Bilinçlendirme, Sağlık ve İlaç Alanında Araştırma & Geliştirme, Dezavantajlı Bölgeler ve Grupların Dahil Edilmesi, Yenilikçilik.

Kazananlar 9 Eylül 2021’de açıklanacak. Ardından finalistlerin ihtiyaçlarının tespit edilmesi için gerekli çalışmalar yapılarak kuluçka desteği başlatılacak. Abdi İbrahim profesyonelleri de bu süreçte kazananlara mentorluk desteği sağlayacak. Seçilecek erken ve ileri aşama girişimlere eğitim, iletişim, kuluçka ve mentorluk desteği sağlanmasının yanında uygun görülen erken ve ileri aşama girişimlere maddi destek de verilecek. İleri aşama girişimlere ise tüm bu katkılara ek olarak değerlendirme sonucuna göre Abdi İbrahim ile iş geliştirme fırsatı da sağlanacak.

Sağlık alanında inovasyonun gelişimine ivme kazandıracağına inandığımız bu yarışmamızla ilgili sizleri detaylı bilgilendirmek ve her zaman yanımızda hissettiğimiz desteğinizin öneminin altını çizmek isterim.

Saygılarımla,

Dr. M. Oğuzcan Bülbül

Abdi İbrahim

Kamu İlişkileri ve Kurumsal İletişim Direktörü