Ana Sayfa İlaç Sağlıklı Yaşam Sektöründe Bir İlk!

Sağlıklı Yaşam Sektöründe Bir İlk!

‘’TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi’’ne alanında sahip olan ilk kurum Zade Vital oldu.

Covid-19 salgınıyla beraber sanayi işletmelerinde hijyeni üst seviyede tutmak amacıyla TSE (Türk Standartları Enstitüsü) tarafından ‘’Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu’’ kapsamında verilen “TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi”ni sektöründe ilk alan firma Zade Vital oldu.

135 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Helvacızade Grubu’nun sağlık alanındaki yatırımı Zade Vital Ar-Ge Merkezleri ve İlaç Üretim Tesisleri, tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını döneminde güvenli üretimdeki başarısını ve iddiasını bir kez daha gösterdi. Helvacızade Grubu ayrıca yemeklik bitkisel sıvı yağ markası Zade Yağları’nın üretildiği Zade Rafinasyon Tesisleri ile de ikinci COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni almaya hak kazandı.

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) uzmanlarının yürürlüğe koyduğu “Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu” kapsamında verilen TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi”ne Türkiye’de kendi alanında ilk layık görülen firma Zade Vital oldu.Şirketlerin hijyenik üretim standartlarının uygunluğunu ölçümleyen kılavuz niteliğindeki bu belge, şirketlerin hijyen ve sanitasyon uygulamalarını değerlendiriliyor.

Uluslararası kalite belgesi; çalışanlara Covid -19 testinin yapılması, insan sağlığına uygun üretime teşvik edilmesi, korunma ve kontrol önlemleri yönetimi, eğitim, atık yönetimi ve hijyenik bir şekilde sosyal ve ortak kullanım alanları gibi pek çok kriterin değerlendirilmesiyle veriliyor.

Geçtiğimiz yıllarda hijyen ve sanitasyon yönetim standardı kapsamında Türkiye’de ve dünyada sektöründe belge alan ilk kuruluş olan Zade Vital, böylelikle Covid-19 salgını sürecinde de “TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi”ne layık görülerek bir ilke daha imza attı. İnsan hatasından bağımsız üretim yapan Zade Vital İlaç Üretim ve Zade Bitkisel Yağ Rafinasyon Tesisleri 18 farklı kalite ve sistem belgesiyle de tüm paydaşlarını korumaya ve korunmaya yönelik hijyen uygulamalarını hayata geçirdi.

Sağlıklı Yaşam Alanında Türkiye’deki İlk Marka

“Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu” kapsamındaki Covid-19 Hijyen ve Sanitasyon denetimlerinden başarıyla geçerek 19. kalite belgesine sahip olan Zade Vital, güvenilir ve hijyenik üretim koşullarına uygunluğunu belgelendirildi. Türkiye’de bu belgeye sektöründe layık görülen ilk firma olarak büyük bir başarı elde etti. En son teknoloji kullanılarak inşa edilen ve Avrupa’nın en büyük yumuşak kapsül üretim tesisleri konumunda

bulunan Zade Vital İlaç Üretim Tesisleri, ürünlerini uluslararası GMP (İyi üretim uygulamaları) standartlarındaüretiyor. Tesislerden çıkan her bir ürün çalışması İyi Tarım Uygulamaları (GAP-Good Agricultural Practices) ve İyi Laboratuvar Uygulamaları (GLP-GoodLaboratory Practices) çerçevesinde yürütülüyor. Zade Vital, bugün Amerika dahil olmak üzere 15 ülkede ürünleriyle Türk tohumlarının şifasını taşıyor.

ZADE VITAL® HAKKINDA

Zade Vital Doğal Besin Destekleri Serisi, tohumun doğduğu Anadolu topraklarından çıkan, Akdeniz ve Karadeniz’in sağlık fışkıran bitki ve meyvelerinden güç bulan Türkiye’nin ilk sağlıklı yaşam markasıdır. 135 yıldır “nesiller boyu sağlık” ilkesi ile çalışan Helvacızade Grubu yoğun Ar-Ge yatırımı gerektiren ilaç sektöründe, üniversite ve sanayinin bilgi birikimi ve imkanlarını biraraya getirerek, 2012 yılında Ege Üniversitesi İlaç Geliştirme ve Farmakokinetik Araştırma Uygulama Merkezi ARGEFAR ile işbirliği içinde Zade Vital’i toplumla buluşturmuştur. Zade Vital, binlerce yıldır şifa ve güzellik amaçlı kullanılan bitki, meyve ve tohumları Ar-Ge ile birleştirerek dünyanın en zengin Soğuk Pres ürün çeşitliliğini sunmuştur. Bitki, meyve ve tohumları hiçbir ısıl işlem ve kimyasal işlem görmeden üreten Zade Vital, geniş ürün yelpazesi ile sadece belirli coğrafyalarda yetişen bitkileri, uluslararası GMP (Good Manufacturing Practices) standartlarında üreterek, farmasötik formda tüm dünya ile buluşturmaktadır. Zade Vital ürünleri Türkiye genelinde 18.000 eczanede, sadece doktor ve eczacı danışmanlığında insanlarımızla buluşmaktadır. Zade Vital; kişiye özel besin destekleri, cold press sağlıklı yağlar, vitaminler & mineraller, bitkisel ekstreler, kolajen, probiyotik, Omega 3 balık yağı ve cosmeceuticals kategorileri ile 145 farklı ürün çeşidi ve 558 farklı ürün formu ile çocukluktan itibaren yaşamın her döneminde daha iyi hissetmek, yaşlanma etkilerini geciktirmek, hastalıklardan korunmak, güç ve enerji kazanmak, cildin sağlık ve güzelliğini korumaya ve sağlıkla yaş almaya destek olmaktadır. 2017 yılında ABD Chicago’da Zade Global Inc. şirketini kuran Helvacızade Grubu, dünya genelinde Zade Vital markası ile sağlık alanında fark yaratmak için çalışmalarına hızla devam etmektedir.