Ana Sayfa Eczacılık Sağlık İletişimi ve Sosyal Medya Çalıştayı Raporları

Sağlık İletişimi ve Sosyal Medya Çalıştayı Raporları

Birliğimiz tarafından 1-3 Kasım 2018 tarihlerinde düzenlenen 14. Türkiye Eczacılık Kongresi kapsamında gerçekleştirilen, akademisyenler, diş hekimleri, avukatlar, sağlık muhabirleri, eczacılar, eczacılık fakültesi öğrencileri ve sağlık çalışanlarının katılım sağladığı Sağlık İletişimi Çalıştayı ve Sosyal Medya Çalıştay’larının raporları yayımlanmıştır.

Meslektaşlarımızın bilgisine sunarız.

TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ

Sağlık İletişimi Çalıştayı Raporuna Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Sosyal Medya Çalıştayı raporuna ulaşmak için tıklayınız.

 

Sosyal Medya Çalıştayı
SONUÇ
Demografik olarak;Katılımcıların tümü sosyal medya kullanmakta ve katılımcıların yaşı azaldıkça sosyal medya kullanım süresi belirgin olarak artmaktadır.
Whatsapp, haberleşme aracı olarak çok yüksek oranda kullanılmaktadır ve günlük kontrol edilme oranı (bir gün içinde kullanılma sıklığı) en yüksek programdır. SMS ve Maillerin
günlük kontrol oranları göz önüne alındığında Türk Eczacıları Birliği bu durumu dikkate alıp acil haberleşme ve iletişimde bu programı daha etkin kullanmayı düşünebilir.
Instagram, Facebook’un ilk yıllarındaki popülariteyi yakalamış ve geçmiş durumda. Genç katılımcılarda daha yoğun görünmekle beraber kullanım sıklığı en yüksek ikinci program. Türk Eczacıları Birliği profesyonel bir yaklaşımla Kamu Spotu ve afişleri bu yolla daha görünür kılabilir.

raporların tamamı yukarıdaki linklerdedir

 

Tıp için sosyal medya kullanımında “etik” sınırlar ve “dijital profesyonellik”