Ana Sayfa İlaç Pierre Fabre İlaç ve Array BioPharma işbirliği

Pierre Fabre İlaç ve Array BioPharma işbirliği

Pierre Fabre İlaç ve Array BioPharma işbirliğiyle gerçekleşen Malign Melanom yeni tedavi araştırma sonuçları Amerikan Klinik Onkoloji Derneği Kongresi’nde (ASCO)‘’ASCO’nun En İyisi’’ programında yer aldı

Tehlikeli bir cilt kanseri olan Malign Melanom alanında Pierre Fabre İlaç ve Array BioPharma’nın ortaklaşa gerçekleştirdiği yeni tedavi araştırma çalışması,medikal onkoloji başta olmak üzere kanserle ilgili diğer branşlardan da 40 binden fazla hekimin katılımıyla yapılan dünyaca ünlü “Amerikan Klinik Onkoloji Derneği Kongresi (ASCO)” da

‘’ASCO’nun En İyisi’’ programı arasında yer aldı

Her sene tüm dünyada ilgiyle takip edilen ve medikal onkoloji başta olmak üzere kanserle ilgili diğer branşlardan da 40 binden fazla hekimin katılımıyla gerçekleşen Amerikan Klinik Onkoloji Derneği Kongresi (ASCO),1-5 Haziran 2018 tarihleri arasında Chicago’da yapıldı. Kanser alanında yürütülen pek çok çalışmanın sonuçlarının açıklandığı kongrede öne çıkan tedavilerden biri, ölümcül bir cilt kanseri olan Malign Melanom alanında yeni bir standart olacak olan Encorafenib ve Binimetinib oldu. Malign Melanom alanında “Pierre Fabre İlaç” ve “Array BioPharma’nın” ortaklaşa gerçekleştirdiği yeni Faz III tedavi çalışması olan COLUMBUS çalışması sonuçları ‘’ASCO’nun en İyisi’’ programı çerçevesinde açıklandı.

Çalışmaya göre Encorafenib ile Binimetinib’in birlikte kullanımı, BRAF mutant melanom hastalarında, yalnız vemurafenib kullanımına kıyasla, ortalama genel sağkalımı iki kat artırdı (33.6 ay vs 16.9 ay). COMBO450 bugüne dek en iyi medyan sağ kalım süresini (33.6 ay) yakalayarak,ortalama genel sağkalıma ek olarak 17 aylık bir sağkalım yararı sağladı. 33.6 ay ile 30 aylık genel sağkalım bariyerini aşan Encorafenib+ Binimetinib ikilisi, BRAF-mutant ileri evre melanom hastalarının tedavisinde önemli bir umut ışığı oldu.

Malign Melanom Hakkında

Malign Melanom, özellikle beyin, akciğer, karaciğer ve diğer viseral organlara metastaz yapmasından ötürü, en ölümcül cilt kanseridir. Ayrıca tüm dünyada yılda 200 bin yeni vaka ile artan bir insidansa sahiptir. Hastaların yaklaşık yüzde 35’inde BRAF mutasyonu gözlenmekte olup, son dönemdeki çalışmalar bu alana yoğunlaşmıştır.

Array BioPharma Hakkında

Array BioPharma Inc. kanserli hastaların tedavi edilmesi için hedefe yönelik küçük molekül ilaçların keşfedilmesi, geliştirilmesi ve ticarileştirilmesine yönelik bir biyolojik ilaç şirketidir.Array’in sahip veya ortak olduğu ilaçlara yönelik halihazırda dokuz ruhsatlandırma çalışması yürütülmektedir: encorafenib (LGX818), binimetinib (MEK162), selumetinib (AstraZeneca ile ortaklaşa), danoprevir (Roche ile ortaklaşa), ipatasertib (Genentech ile ortaklaşa), larotrectinib (Loxo Oncology ile ortaklaşa) ve tucatinib (Cascadian Therapeutics ile ortaklaşa). Array hakkında daha fazla bilgi için lütfen www.arraybiopharma.com adresini ziyaret edin.

Pierre Fabre İlaç Hakkında

Pierre Fabre Grubu, ar-ge kültürüne, etik ve farmasötik değerlere sahip, 50 yılı aşkın süredir halk sağlığına hizmet eden ikinci büyük bağımsız Fransız farmasötik firmasıdır. 130 ülkedeki 13 bini aşkın çalışanı, firmanın ilaç, aile sağlığı ve dermo-kozmetik alanlarındaki mükemmeliyetçilik ve yenilikçiliğe duyduğu arzuya ortak olmaktadır. Grup 2016 yılında 2,282 milyon Euro ciroya ulaşmıştır ve cirosunun %60’ı uluslararası çalışmalardan elde edilmektedir. 47 ülkede iştiraki bulunan Pierre Fabre Grubu, 130 ülkede faaliyet göstermektedir.Grup, her yıl ilaçtan elde ettiği karın % 20’sini Onkoloji, Dermatoloji, Nöropsikiyatri alanlarında yürütmekte olduğu Ar&Ge çalışmalarına aktarmaktadır.