Ana Sayfa İlaç Pfizer Türkiye Nadir Hastalıklar İş Birimi Lideri

Pfizer Türkiye Nadir Hastalıklar İş Birimi Lideri

Pfizer bünyesinde on beş yıldır çeşitli görevlerde bulunan ve son olarak Pfizer Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi Nadir Hastalıklar Kıdemli Pazarlama Direktörü olarak görev alan Ayşe Nur Hananel, Pfizer Türkiye Nadir Hastalıklar İş Birimi Lideri olarak atandı. 

Pfizer Nadir Hastalıklar iş birimi, yaşamı değiştiren inovasyonlar, güvenilir iş ortaklıkları ve tutkulu bir azimle, nadir hastalıklarla yaşayan insanların yaşamlarını değiştirmek için 2003 yılından beri çalışıyor. Bu alandaki hastalıklara yönelik tedaviler geliştirilmesi ve hızlı bir şekilde hastalara ulaştırılması için Pfizer; akademisyenler, sağlık otoriteleri, bu alanda Ar-Ge çalışması yapan ilaç firmaları ve diğer paydaşlarla işbirliği içinde faaliyet gösteriyor. 2013’ten bu yana Pfizer’in Orta ve Doğu Avrupa ülkelerindeki Nadir Hastalıklar portföyünün büyümesinde kilit rol oynayan Ayşe Nur Hananel’in, Pfizer Türkiye Nadir Hastalıklar İş Birimi’ne hem yerel hem bölgesel pazarlarda edinilmiş derin bir sektör tecrübesi getirmesi bekleniyor.

Ayşe Nur Hananel yeni göreviyle ilgili şunları söyledi: “Nadir hastalıklar, ‘benim başıma asla gelmez’ dediğimiz hastalıklar. Pfizer’de biz, bu alanda ihtiyaç duyulan ilaçları hastalara hızlı bir şekilde sunmak için büyük bir ekosistemin parçası olarak akademisyenler, kamu kurumları, hastalar, hasta yakınları ve diğer şirketlerle birlikte çalışıyoruz. Dünyanın en büyük ilaç şirketi olarak, global ölçekteki erişimimiz sayesinde ilaca erişimde güçlük çeken bu hastaların yaşamlarında fark yaratabileceğimize inanıyoruz.”

Ayşe Nur Hananel hakkında
Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Ayşe Nur Hananel, Pfizer Türkiye ailesine 2003’te Yeni Ürün Planlama Müdürü olarak katıldı. 2005’te Ürün Müdürü olduktan sonra, görevine Avrupa ürün müdürü olarak Almanya’da ve İngiltere’de devam etti. 2010’da İş Geliştirme Proje Lideri, Kasım 2011’de ise İş Geliştirme Müdürü olarak, Pfizer Türkiye’de bir çok önemli projenin liderliğini üstlendi.. 2013 yılında Pfizer Nadir Hastalıklar Avrupa Gelişen Pazarlar Bölgesel Teröpatik Alan Lideri olarak atanan Ayşe Nur Hananel, son olarak Pfizer Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi Nadir Hastalıklar Kıdemli Pazarlama Direktörü olarak görev yapmakta ve 2017’den bu yana mevcut sorumluluklarına ek olarak Nadir Hastalıklar Kafkaslar ve Orta Asya Bölgesi İş Birimi Lideri görevini üstlenmekteydi.