Ana Sayfa İlaç Onko Koçsel İlaç ihracat hedefini yükseltti

Onko Koçsel İlaç ihracat hedefini yükseltti

Şirket, üç yıl içinde AB pazarına 60 milyon, Kanada, Pakistan ve Afrika pazarları dahil edildiğinde ise 100 milyon euro ihracatı hedefliyor.

Dünya genelinde 1 trilyon doları aşan ilaç sektörünün yeni oyuncularından Onko İlaç ihracat hedefini yükseltti. Hali hazırda Avrupa Birliği ülkeleri, güneyde Sudan ve Afrika ülkeleri, kuzeyde Kanada, Asya kıtasında Malezya ve Pakistan pazarlarına giriş yapan firma çeşitli ülkelerle görüşmeler yaparak işbirlikleri oluşturmak için çalışmalar yürütüyor.

100 milyon euro ihracat hedefi

Yapılan şirket açıklamasına göre, firma bir yıl içinde Avrupa Birliği ülkeleri dahil olmak üzere birçok ülkeye 800 bin euroya varan ihracat rakamına ulaştı. Bununla birlikte, 2018 Haziran ayında İngiltere’ye 1 milyon euroluk ihracat gerçekleştiren firma geliştirdiği ilaçlarını dünya pazarlarına ulaştırmak için çok sayıda ülkeye ilaç ruhsatı almak üzere başvuru yaptı. Ruhsatlarının çıkmasıyla birlikte şirket, üç yıl içinde AB pazarında 60 milyon euro, Kanada, Pakistan ve Afrika ülkeleri pazarları da dahil edildiğinde 100 milyon euro ihracat yapmayı hedefliyor.