Ana Sayfa Biyoteknoloji Novavax 12 ila 17 yaş grubu sonuçlarını açıkladı: Yüzde 80

Novavax 12 ila 17 yaş grubu sonuçlarını açıkladı: Yüzde 80

Novavax ilaç firması, COVID-19 aşısının 12 ile 17 yaş arası ergenlik çağındaki çocuklarda yüzde 82 etkili olduğunu açıkladı.

Novavax Announces Positive Results of COVID-19 Vaccine in Pediatric Population of PREVENT-19 Phase 3 Clinical Trial

– 12 ila 17 yaş arasındaki ergenlerde PREVENT-19 pediyatrik genişleme, yetişkin popülasyonla karşılaştırılabilirlik gösteren birincil etkililik son noktasına ulaştı

– Deneme, Delta varyantına karşı %82 klinik etkinlik gösterdi

– Bağışıklık tepkileri, incelenen tüm varyantlara karşı ergenlerde yetişkinlere göre yaklaşık iki ila üç kat daha yüksekti.

– Aşı iyi tolere edildi ve hiçbir güvenlik sinyali tanımlanmadı

– Novavax, 2022’nin ilk çeyreğinde küresel düzenleyici başvuruları pediatrik verilerle tamamlamayı planlıyor

Sonuçlar: Ergen ve yetişkin katılımcılar arasında tutarlı klinik etkinlik

Plasebo kontrollü, gözlemci-kör olmayan çalışmada, ergen katılımcılar aktif aşı veya plasebo almak üzere 2:1 oranında randomize edilmiştir. Çalışma katılımcıları, tüm katılımcıların aktif aşı almasını sağlamak için gerekli güvenlik verileri toplandıktan sonra alternatif çalışma materyaline kör bir geçiş yaptı. Plasebo kontrollü gözlem döneminde, NVX-CoV2373, COVID-19’a karşı %79.5 (%95 GA: 46.8, 92.1) genel koruyucu etkinlik gösterdi. Etkinlik, yaş grupları arasında tutarlıydı ve aşı grubunda gözlenen tüm vakalar, deneme protokolünde tanımlandığı gibi hafifti.

Novavax, bir “protein alt birim” aşısı geliştiriyor. Güve hücrelerinde yetiştirilen Corona virüsünün sivri görünüşlü ‘’spike’’ proteininin zararsız kopyalarını kullanıyor.