Ana Sayfa Manşet Nobel İlaç Türkiye Genel Müdürü

Nobel İlaç Türkiye Genel Müdürü

Nobel İlaç Türkiye Genel Müdürü Oğuz Akandil

İlaç sektöründe uzun yıllar çeşitli yurtiçi ve yurtdışı pozisyonlarda görev yapmış Oğuz Akandil, Nobel İlaç Türkiye Genel Müdürü olarak atandı.

Oğuz Akandil, 1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olmuş, 2002 yılında aynı üniversitede MBA derecesini tamamladı. Meslek hayatına Pfizer İlaç firmasında başlayan Akandil; finans, satış, pazarlama, iş geliştirme, hayvan sağlığı gibi farklı departmanlarda görev almasını takiben, 2011 yılında Finans Direktörlüğü görevine atandı. 2014 yılında Ukrayna Genel Müdürü olan Akandil, sonrasında Rusya İş Geliştirme ve Geri Ödeme Direktörlüğü görevlerini yürüttü.

2017 yılında Amgen firmasına Türkiye, Ortadoğu, Afrika Stratejik Planlama Direktörü olarak geçen Oğuz Akandil; bu görev sonrası Gensenta Ticari Direktörü olarak atandı. Akandil, son olarak Amgen Satış ve Pazarlama Direktörlüğü görevini yürütmekteydi.

Oğuz Akandil, başarılı kariyerine Nobel İlaç Türkiye Genel Müdürü olarak “Sağlık İçin Değer” inancıyla NOBEL İLAÇ çatısı altında devam edecek.