Ana Sayfa İlaç Mustafa Nevzat Ticari Direktörü

Mustafa Nevzat Ticari Direktörü

Mustafa Nevzat operasyonlarının daha odaklı çalışabilmesi adına İç Pazarlar ve Dış Pazarlar iş birimlerinin birleştirildiği şirkette Mustafa Nevzat Ticari Direktörlüğü görevine Oğuz Akandil getirildi.

Mustafa Nevzat portföyünün iç pazarlarda olduğu kadar dış pazarlarda da gelişerek sürdürülmesi ve rekabetçiliğini daha da güçlendirmesi amacıyla Mustafa Nevzat İç Pazarlar ve Dış Pazarlar birimleri aynı çatı altında birleştirildi. Yeni yapıda tüm ticari operasyonlar Mustafa Nevzat Ticari Direktörlüğü tarafından yönetilmeye başladı. Mustafa Nevzat İç Pazarlar İş Birimi Direktörü Oğuz Akandil bu yeni yapıda hem iç hem dış pazarlardan sorumlu olarak Mustafa Nevzat Ticari Direktörü olarak atandı.

Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Oğuz Akandil, Pfizer’de Ülke Finans Direktörlüğü ve Pfizer Ukrayna Genel Müdürlüğü başta olmak üzere, çeşitli birimlerde 18 yıl görev yaptı. Mayıs 2017’de, Türkiye Ortadoğu ve Afrika Bölgesinden sorumlu Stratejik Planlama Direktörü olarak Amgen’a katılan Oğuz Akandil, aynı yılın Eylül ayında Mustafa Nevzat İç Pazarlar İş Birimi Direktörlüğü pozisyonuna getirildi. 1.5 yıldır bu pozisyonda görev yapan Akandil,1 Şubat 2019 itibariyle Mustafa Nevzat Ticari Direktörü olarak yeni görevine başladı.