Ana Sayfa Tıp&Sağlık Mikropsuz bir dünya hayal edilemez

Mikropsuz bir dünya hayal edilemez

Dünya Mikrobiyoloji Günü , mikrobiyolojinin canlı ve çeşitli dünyalarını sergilemeyi ve insan, hayvan ve çevre sağlığı açısından kritik öneme sahip konularda halk diyaloğunu teşvik etmeyi amaçlıyor.

2018 Dünya Mikrobiyoloji Günü Teması

Açılışın teması “Mikroplarımıza Dikkat Edin”. Mikroplar hastalığa neden olan kötü bir şöhrete sahip olabilir.Ancak, gerçekte, mikropların büyük çoğunluğu herhangi bir zarara neden olmaz ve çoğu bitki, hayvan ve insan yaşamı için gereklidir. “İyi” mikropların bakımı, “kötü” mikropları yok etmekten daha önemli olabilir. Mikropsuz bir dünya hayal edilemez .

Bilim adamları mikroplar ve mikrobiyotalar hakkında daha fazla şey öğrendikçe, sağlık açısından kritik olan kilit noktalardan birinin mikrobik çeşitlilik olduğu giderek daha açık bir hale gelmektedir.

 İçimizdeki ve çevremizdeki mikropları gezegenimizin sağlığına katkıda bulunan, korumak zorundayız. Antibakteriyel jeller ve bezler ile saldıran bakterileri ortadan kaldırmaya başladık. Ancak birçok mikrop yardımcı olabilir, bazıları küresel ısınmaya, kirliliğin temizlenmesine, plastik parçalara ayrılmaya ve hatta kanser için bir tedavi geliştirilmesine yardımcı olabilir.Mikroplar çevre yardımcı hakkında daha fazla oku burada .