Ana Sayfa İlaç Merck Türkiye’de Nöroloji, İmmunoloji, Tiroid ve Endokrinoloji Pazarlama Müdürü

Merck Türkiye’de Nöroloji, İmmunoloji, Tiroid ve Endokrinoloji Pazarlama Müdürü

Merck Türkiye’de Nöroloji, İmmunoloji, Tiroid ve Endokrinoloji Pazarlama Müdürü olarak Belma Bozkurt atandı. Bozkurt sorumluluğundaki terapötik alanlarda yeni lansman ve mevcut ürünlerin pazarlama aktivitelerini koordine edecek.

Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olan Bozkurt, Yeditepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde burslu olarak MBA eğitimini onur derecesi ile tamamladı.

Profesyonel kariyerine Abdi İbrahim İlaç Firması’nda başlayan Belma Bozkurt, daha sonra Novo Nordisk firmasında Büyüme Hormonu grubunda ürün müdürü ve Near East bölgesinde Diyabet alanında Regional Ürün Müdürü olarak görev yaptı. Firmanın Biyofarma portföyünde yer alan Hormon Replasman Tedavi alanındaki Contract Sales Organisation (CSO) iş geliştirme projesini başarı ile sürdürdü.

Belma Bozkurt, sekiz farklı terapötik alandaki tecrübesi ile lansman, CSO, lisansör ilişkileri, jenerik, orjinal moleküller ve biyoteknoloji alanlarında tecrübe kazandı.

İlaç sektöründe 12 yıllık pazarlama tecrübesine sahip olan Bozkurt, yürüttüğü lansman çalışmasında “en iyi ürün kimliği” ve “en başarılı medikomarketing kampanyası” birincilik ödül derecelerine sahiptir.