Ana Sayfa İlaç Merck Depremden Etkilenen 50 Lisans Öğrencisine Burs Veriyor

Merck Depremden Etkilenen 50 Lisans Öğrencisine Burs Veriyor

2023, Dünya’nın en köklü ilaç ve kimya şirketi olan Merck’in global olarak 355. ve Merck Türkiye’nin 25. kuruluş yıl dönümüdür. Merck Türkiye 25. yılında depremden etkilenen öğrencilerin eğitimlerini destekleyen sosyal sorumluluk projeleri ile toplumumuza katkı sağlıyor. Bu kapsamda 25. yılında 25 Tıp Fakültesi öğrencisine burs sağlamak için Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliğiyle ‘Merck Türkiye 25. Yıl Burs Fonu’nu oluşturdu. Şirket ayrıca, ülkemizin köklü üniversitelerinde öğrenim gören 25 lisans düzeyinde depremzede öğrenciye de eğitim bursu verdi.

Dünyanın en eski ve en köklü ilaç ve kimya şirketi olma özelliğini koruyan Merck, içinde bulunduğu topluma katkıda bulunmanın sosyal sorumluluğu olduğu bilinciyle, Türkiye’deki 25. yılında sosyal sorumluluk aktiviteleri gerçekleştiriyor.

25. yılında gençlerin yanında 

Merck Türkiye, 25. yılı için planladığı sosyal sorumluluk projelerini, Şubat ayında yaşanan büyük deprem felaketinin ardından üniversite öğrenimleri kesintiye uğrama riski taşıyan depremzede öğrencilerin eğitim hayatlarını desteklemeye odakladı.

Merck Türkiye, Türk Eğitim Vakfı (TEV) ile iş birliği yaparak 25 Tıp Fakültesi öğrencisine burs sağlamak amacıyla ‘Merck Türkiye 25. Yıl Burs Fonu’nu oluşturdu. Bu burs fonuna ek olarak, ülkemizin köklü üniversitelerinde öğrenim gören 10’u Tıp Fakültesi öğrencisi olmak üzere 25 lisans düzeyinde depremzede öğrenciye de eğitim bursu sağladı. Böylece Merck Türkiye, 35’i Tıp Fakültesi öğrencisi olan toplamda 50 depremzede üniversiteli gencin eğitim yolculuklarına destek oldu. Merck Türkiye çalışanları da gönüllülük esasıyla bireysel bağış yaparak 25. Yıl Burs Fonu’na katkı sağlayabiliyorlar.

Merck Türkiye Genel Müdürü Şehram Zayer

Buna ek olarak, gerek Dünya genelinde Merck şirketinin, Merck Group çalışanlarının ve Merck Aile Vakfı’nın UNICEF’e bağışları, gerekse lokalde Merck Türkiye’nin deprem bölgesine ayni ve nakdi destekleri toplamda 1 milyon USD’ye ulaştı.

Merck Türkiye Genel Müdürü Şehram Zayer, konuyla ilgili “Ülkece yaşadığımız deprem felaketinin derin üzüntüsünü taşıyoruz. Bu zorlu günlerde dayanışmanın gücüne inanıyoruz.” diyerek, sözlerine “Merck Türkiye ailesi olarak bizler de ilk andan itibaren yaraları sarmak için katkılarda bulunduk. Türkiye’deki 25. yılımız kapsamında, deprem sebebiyle üniversite öğrenimleri kesintiye uğrama riski taşıyan öğrencilere destek olmaktan mutluluk duyuyoruz. 25 yıldır olduğu gibi bundan sonra da içinde bulunduğumuz topluma katkı sağlamaya ve gençlerin eğitimine destek olmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.” şeklinde devam etti.