Ana Sayfa İlaç Lilly, Enflamatuar Bağırsak Hastalığı Olan Hastaların Sonuçlarını İyileştirmek için Morphic’i Satın Alacak

Lilly, Enflamatuar Bağırsak Hastalığı Olan Hastaların Sonuçlarını İyileştirmek için Morphic’i Satın Alacak

ABD merkezli ilaç firması Eli Lilly, bağırsak hastalıkları alanında satışlarını genişletmek amacıyla yine ABD merkezli olan Morphic Holding’i 3,2 milyar dolara satın almak üzere gerçekleştirilen görüşmelerde anlaşmaya varıldığını bildirildi.

İnflamatuar bağırsak hastalığının (IBD) tedavisi için α4β7 integrinin seçici oral küçük molekül inhibitörüdür ve hastalar için sonuçları iyileştirme ve tedavi seçeneklerini genişletme potansiyeline sahiptir. Bu molekül (MORF-057 olarak bilinir) ülseratif kolitte iki Faz 2 çalışmasında ve Crohn hastalığında bir Faz 2 çalışmasında değerlendirilmektedir. Ek olarak,Morfikotoimmün hastalıklar, pulmoner hipertansiyon hastalıkları, fibrotik hastalıklar ve kanser tedavisi için diğer moleküllerin klinik öncesi bir ürün hattını geliştiriyor.

MD, Morphic Therapeutic CEO’su. “Morphic Integrin Teknolojisi platformunu, integrin terapötiklerinin sunduğu muazzam fırsatı gerçekleştirmek için kurduk. MORF-057, bu çabaların muazzam bir örneğidir, iyi tolere edilme ve etkili olma potansiyeline sahip, oral küçük moleküllü bir α4β7 inhibitörüdür ve IBD tedavisinde yeni olasılıkların kilidini açabilecek niteliklere sahiptir”