Ana Sayfa Yapay Zeka & Teknoloji KOÇ HEALTHCARE

KOÇ HEALTHCARE

Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşları çatısı altında yer alan Amerikan Hastanesi ve Koç Üniversitesi Hastanesi, hastalar için özel olarak geliştirilen Koç Healthcare mobil uygulamasıyla tüm medikal kayıtları tek bir dokunuşun altında topluyor. “Sağlığınıza Dokunun” mottosundan hareketle hastaların kullanımına sunulan “Koç Healthcare”, randevu alımından Radyoloji, Patoloji ve Laboratuvar sonuçlarına, ilaç kullanım takibinden hizmet değerlendirmesine kadar uzanan geniş fonksiyonlarıyla hastalara kolaylık sunuyor. Akıllı telefon, tablet ve online site üzerinden erişimin mümkün olduğu mobil uygulama, hastayı anlık bildirimlerle bilgilendirme özelliğiyle de öne çıkıyor.

Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşları tarafından güncel teknolojiler kullanılarak hastaların kişisel sağlık verilerine hızlı erişim hizmeti vermek amacıyla Koç Healthcare mobil uygulaması geliştirildi. “Sağlığınıza Dokunun” mottosundan hareketle hizmete sunulan Koç Healthcare mobil uygulaması, Amerikan Hastanesi’nde ve Koç Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi gören hastaların medikal kayıtlarına kolayca erişebilmelerini ve sonuçları takip edebilmelerini sağlıyor.

Koç Healthcare uygulamasıyla hastalar Radyoloji görüntülerine hareketli formatta ulaşabilirken, görüntülerin arasında aynı ekranda karşılaştırma yapabiliyor. Uygulama aracılığıyla Radyoloji, Patoloji ve Laboratuvar sonuçlarına erişebilen hastalar, aynı zamanda ameliyat raporlarını ve epikrizlerini de inceleme fırsatı elde ediyor. Randevu talebi oluşturulabilen ve takibinin yapılabildiği mobil uygulama, daha önce ayakta ve yatarak tedavilere dair detayları da aktarıyor. Düzenli kullanılan ilaçları hatırlatmasının yanı sıra nabız ve günlük adım bilgilerini anlık olarak gösteren uygulamanın ana ekranından sigorta, alerji, kan grubu ve acil durumlarda aranacak numara gibi bilgilere de tek tuşla erişim mümkün.

Koç Healthcare uygulamasının mesaj fonksiyonu sayesinde Amerikan Hastanesi ve Koç Üniversitesi Hastanesi ile iletişime geçebilir, sunulan sağlık hizmetlerini anketler üzerinden değerlendirebilirsiniz. Google ve Apple uygulama mağazalarında tüm cihazlar için kullanılabilir durumda olan Koç Healthcare uygulaması, akıllı telefonların yanı sıra tabletlerde de kullanılabiliyor. Dünyada Apple TV’deki ilk medikal kayıt mobil uygulaması olan Koç Healthcare uygulamasını bilgisayar üzerinden deneyimlemek isteyenler ise portal.kochealthcare.org adresi ziyaret edebilir.