Ana Sayfa Eczacılık Kamuda çalışan eczacılara yönelik bir iyileştirme

Kamuda çalışan eczacılara yönelik bir iyileştirme

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüşülmekte olan Kanun Teklifi kapsamında gündeme gelen sağlık çalışanlarına yönelik iyileştirmeler konusundaki görüşlerimiz ve taleplerimiz konu gündeme geldiği andan itibaren Eczacı Milletvekillerimize ivedilikle iletilmiştir. Bu bağlamda büyük bir özveri ve fedakârlıkla hizmet sunan kamuda görev alan meslektaşlarımızın da özlük haklarında acil düzenlemeler yapılması gerektiği kendilerine aktarılmıştır.

Sonrasında Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca ile yapmış olduğumuz görüşmede kamuda çalışan meslektaşlarımızın Kanun Teklifi kapsamında alınması yönündeki talebimiz kendilerine iletilmiştir. Kamuda görev alan meslektaşlarımızın özlük haklarının iyileştirilmesi noktasındaki taleplerimizi olumlu karşılayan Sayın Bakan, yakın dönemde özellikle kamuda çalışan eczacı meslektaşlarımıza yönelik bir iyileştirmeyi gündemlerine aldıklarını ifade etmiştir.

Bu noktada, mevcut Kanun Teklifi kapsamına alınamayan taleplerimiz de dâhil olmak üzere tüm taleplerimizi aktarmaya devam edeceğimizi ve bu sürecin takipçisi olacağımızı tüm meslektaşlarımızın bilgisine sunarız.

TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ