Ana Sayfa İlaç Janssen Türkiye’den Üst Düzey Atama

Janssen Türkiye’den Üst Düzey Atama

Berkin Gökbudak

Dünyanın en büyük sağlık şirketlerinden biri olan Johnson & Johnson’ın ilaç şirketi Janssen Türkiye, global bir atamaya daha imza attı. Janssen Türkiye ve Ukrayna’nın Onkoloji – Hematoloji ve Pulmoner Hipertansiyon İş Birimi Direktörü Berkin Gökbudak, Nörobilim ve Pulmoner Hipertansiyon alanlarında EMEA Bölgesi Ticari Strateji Lideri olarak atandı.  

135 yıllık bilimsel mirası, yenilikçi bakış açısı ve global vizyonundan beslenen hasta odaklı yaklaşımıyla Johnson & Johnson’ın çeyrek asra yakın süredir Türkiye’de faaliyet gösteren ilaç şirketi Janssen, organizasyonundaki yetenekleri global alanlarda yeni sorumluluklar ile geliştirmeye devam ediyor. Janssen Türkiye ve Ukrayna’da Onkoloji – Hematoloji ve Pulmoner Hipertansiyon İş Birimi Direktörü olarak görev alan Berkin Gökbudak, Nörobilim ve Pulmoner Hipertansiyon birimlerinde EMEA Bölgesi Ticari Strateji Lideri olarak atandı. Gökbudak yeni görevinde, Nörobilim ve Pulmoner Hipertansiyon terapötik alanlarında EMEA bölgesi (Avrupa, Orta Doğru ve Afrika) ticari stratejisinin geliştirilmesi ve yürütülmesinden sorumlu olacak.

Eylül 2021 itibarıyla Onkoloji-Hematoloji İş Birim Lideri olarak göreve başlayan Gökbudak, 2022 yılında İş Birimi Direktörlüğü’ne atandı. Pulmoner Hipertansiyon ve Ukrayna’daki sorumluluklarıyla görev alanı genişleyen Gökbudak ve ekibinin çalışmalarıyla Janssen Türkiye, IQVIA’ya göre 2022 yılında Kardiyoloji ve Hematoloji alanlarında en yüksek performans gösteren şirket oldu. Gökbudak ve Türkiye ekibi, 2022 yılında yüzde 80’lik bir hacim büyümesi elde ederek Janssen Türkiye’yi EMEA bölgesinde en hızlı büyüyen pazar haline getirdi.

Berkin Gökbudak, eğitimini Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamladı. Gökbudak, Galatasaray Üniversitesi’nde de Pazarlama İletişim Yönetimi üzerine yüksek lisansını yaptı.