Ana Sayfa Etiketler Sağlık

Etiket: sağlık

HPV Farkındalik Dansı ESGO ile Bu Kez Dünya Sahnesinde!

Avrupa Jinekolojik Onkoloji Derneği ESGO’nun 24. Kongresi, 18 yıl aradan sonra bu yıl ikinci kez İstanbul’da gerçekleştirildi.

Kalp Hastalıklarından Korunmanın Yolları

Kalp ve damar hastalıkları günümüzde dünya çapında halen birinci ölüm nedenlerinden biri olmaktadır. Bu bağlamda bazı risk faktörlerini değiştirmek maalesef mümkün değildir. İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Süha Çetin, kalp sağlığı hakkında önemli bilgiler verdi.

Menopoz Dönemi Sağlıklı Ve Düzenli Beslenmenin Önemi

Menopoz döneminde kilo alımının geçiş sürecinin oldukça tipik ve beklenen bir parçası olduğunu söyleyen Uzm. Dyt, Uzm. Klinik Psikolog Merve Öz, özellikle göbek bölgesinde yağlanmanın artmasının yanında herkesin karın bölgesinden de kilo almadığının da hatırlanması gerektiğini anlattı. 

Damar Tıkanıklığına En İyi Gelen Besin: Beyaz Leblebi!

Nohudun kavrulmasıyla elde edilen ve özellikle ülkemizde en çok sevilen atıştırmalıklardan biri olan leblebi, sadece açlığı bastırmasıyla değil, aynı zamanda bir dizi sağlık faydası sunmasıyla da öne çıkıyor.

Gece Çalışanların Psikolojilerini Koruması için Uzmanlardan Öneriler

Gece vardiyası çalışanlar, bu özel yaşam tarzının getirdiği zorluklarla başa çıkmak ve psikolojik iyi oluşlarını korumak için bazı önemli stratejileri göz önünde bulundurmalıdır. 

C Ve E Vitamini gibi Antioksidanlar Kanserli Tümörlerin Büyümesine Neden Olabilir

Yeni yapılan bilimsel bir araştırmaya göre, C ve E vitamini gibi antioksidanlar kanserli tümörlerde yeni damarların büyümesini teşvik ederek, tümörlerin büyüyüp yayılmasını sağlıyor. Bu nedenle bilim insanları gerekmediğinde alınan antioksidan katkıların riski arttırabileceğini vurguluyor.

Rutinlerini Değiştir, Sağliğini Koru!

Liv Hospital Aile Hekimi Uzman Dr. Gözde Nizamoğlu Mercan 3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası özelinde halk sağlığının ve koruyucu sağlık hizmetlerinin önemini vurguladi.

Janssen Türkiye’den Üst Düzey Atama

Janssen Türkiye ve Ukrayna’nın Onkoloji – Hematoloji ve Pulmoner Hipertansiyon İş Birimi Direktörü Berkin Gökbudak, Nörobilim ve Pulmoner Hipertansiyon alanlarında EMEA Bölgesi Ticari Strateji Lideri olarak atandı. 
- Advertisement -